*Info updated at the end of each year
` | NAME | SCHOOL | YEAR CAPPED |
1213 | Dallas McLeod | Christs College | 2023 |
1212 | Shaun Stevenson | Auckland Grammar | 2023 |
1211 | Samipeni Finau | St Peters, Cambridge | 2023 |
1210 | Cameron Roigard | St Peters, Cambridge | 2023 |
1209 | Tamaiti Williams | St Kentigern College | 2023 |
1208 | Emoni Narawa | Hamilton Boys | 2023 |
1207 | Mark Telea | Massey High | 2022 |
1206 | Stephen Perofeta | Whanganui | 2022 |
1205 | Fletcher Newell | Rangiora High | 2022 |
1204 | Roger Tuivasa-Sheck | Otahuhu | 2022 |
1203 | Folau Fakatava | Hastings Boys’ High | 2022 |
1202 | Aidan Ross | Tauranga | 2022 |
1201 | Pita Gus Sowakula | Central College | 2022 |
1200 | Leicester Fainga’anuku | Nelson College | 2022 |
1199 | Josh Lord | Hamilton Boys | 2021 |
1198 | Samisoni Taukei’aho | St Pauls Collegiate | 2021 |
1197 | Ethan de Groot | Southland Boys’ High | 2021 |
1196 | Finlay Christie | St Kentigern College | 2021 |
1195 | Ethan Blackadder | Nelson College | 2021 |
1194 | George Bower | Taita College | 2021 |
1193 | Quinn Tupaea | Hamilton Boys | 2021 |
1192 | Cullen Grace | Timaru | 2020 |
1191 | Will Jordan | Christchurch Boys | 2020 |
1190 | Alex Hodgman | MAGS | 2020 |
1189 | Peter Umaga-Jensen | Scots College | 2020 |
1188 | Tupou Vaa’i | Wesley College | 2020 |
1187 | Caleb Clarke | MAGS | 2020 |
1186 | Hoskins Sotutu | Sacred Heart | 2020 |
1185 | Josh Ioane | Kings College | 2019 |
1184 | Braydon Ennor | St Kents | 2019 |
1183 | Luke Jacobson | Cambridge High | 2019 |
1182 | Sevu Reece | Hamilton Boys | 2019 |
1181 | Brett Cameron | Cullinane College | 2018 |
1180 | Tyrel Lomax | St Edmunds (AUS) | 2018 |
1179 | Gareth Evans | Napier Boys | 2018 |
1178 | George Bridge | Lindisfarne | 2018 |
1177 | Matt Proctor | St Pats Town | 2018 |
1176 | Dalton Papalii | St Kents | 2018 |
1175 | Angus Ta’avao | Dilworth | 2018 |
1174 | Te Toiroa Tahuriorangi | Rotorua | 2018 |
1173 | Jackson Hemopo | Palmerston North | 2018 |
1172 | Shannon Frizell | Apifo’ou College | 2018 |
1171 | Karl Tu’inukuafe | Wesley College | 2018 |
1170 | Dillon Hunt | Westlake Boys | 2017 |
1169 | Mitchell Drummond | Nelson College | 2017 |
1168 | Atu Moli | Marloborugh Boys | 2017 |
1167 | Richie Mo’unga | St Andrews | 2017 |
1166 | Akira Ioane | Auckland Grammar | 2017 |
1165 | Jack Goodhue | MAGS | 2017 |
1164 | Matt Duffie | St Kents | 2017 |
1163 | Asafo Aumua | St Pats, Silverstream | 2017 |
1162 | Tim Perry | St Andrews | 2017 |
1161 | David Havili | Nelson College | 2017 |
1160 | Ngani Laumape | Palmerston North | 2017 |
1159 | Jordie Barrett | Francis Douglas Memorial | 2017 |
1158 | Vaea Fifita | Tamaki College | 2017 |
1157 | Liam Coltman | Francis Douglas Memorial | 2016 |
1156 | Rieko Ioane | Auckland Grammar | 2016 |
1155 | Scott Barrett | Francis Douglas Memorial | 2016 |
1154 | Damian McKenzie | Christs College | 2016 |
1153 | Anton Lienert-Brown | Christchurch Boys | 2016 |
1152 | Kane Hames | Trident High | 2016 |
1151 | Liam Squire | Palmerston North | 2016 |
1150 | Ofa Tu’ungafasi | Mangere College | 2016 |
1149 | Elliot Dixon | St Bedes | 2016 |
1148 | Seta Tamanivalu | St Kents | 2016 |
1147 | Ardie Savea | Rongotai College | 2016 |
1146 | Nehe Milner-Skudder | Queen Elizabeth College | 2015 |
1145 | Lima Sopoaga | Wellington College | 2015 |
1144 | James Broadhurst | Campion College | 2015 |
1143 | Codie Taylor | Feilding | 2015 |
1142 | Waisake Naholo | Wanganui City College | 2015 |
1141 | Charlie Ngatai | Gisborne | 2015 |
1140 | Brad Weber | Napier Boys | 2015 |
1139 | Nepo Laulala | Wesley College | 2015 |
1138 | George Moala | Tamaki College | 2015 |
1137 | James Parsons | Kings College | 2014 |
1136 | Augustine Pulu | Wesley College | 2014 |
1135 | Nathan Harris | Tauranga College | 2014 |
1134 | Joe Moody | Christs College | 2014 |
1133 | Patrick Tuipulotu | St Peters, Auckland | 2014 |
1132 | TJ Perenara | Mana College | 2014 |
1131 | Malakai Fekitoa | Wesley College | 2014 |
1130 | Jeffery Toomaga-Allen | Wellington College | 2013 |
1129 | Luke Whitelock | Feilding | 2013 |
1128 | Frank Halai | Wesley College | 2013 |
1127 | Dominic Bird | Central Hawkes Bay | 2013 |
1126 | Francis Saili | St Peters, Auckland | 2013 |
1125 | Tom Taylor | Burnside High | 2013 |
1124 | Ryan Crotty | Shirley Boys | 2013 |
1123 | Matt Todd | Christchurch Boys | 2013 |
1122 | Charles Piutau | Wesley College | 2013 |
1121 | Steve Luatua | MAGS | 2013 |
1120 | Jeremy Thrush | Hutt Valley High | 2013 |
1119 | Ben Afeaki | Sacred Heart | 2013 |
1118 | Tawera Kerr-Barlow | Hamilton Boys | 2012 |
1117 | Dane Coles | Wellington College | 2012 |
1116 | Charlie Faumuina | Papatoetoe High School | 2012 |
1115 | Beauden Barrett | Francis Douglas Memorial | 2012 |
1114 | Luke Romano | Christchurch Boys | 2012 |
1113 | Sam Cane | Reporoa College | 2012 |
1112 | Aaron Smith | Feilding | 2012 |
1111 | Julian Savea | Rongotai College | 2012 |
1110 | Brodie Retallick | Christchurch Boys | 2012 |
1109 | Jarrad Hoeata | Tauranga College | 2011 |
1108 | Sonny Bill Williams | MAGS | 2010 |
1107 | Colin Slade | Christchurch Boys | 2010 |
1106 | Rene Ranger | Rodney College | 2010 |
1105 | Aaron Cruden | Palmerston North | 2010 |
1104 | Sam Whitelock | Feilding | 2010 |
1103 | Victor Vito | Scots College | 2010 |
1102 | Benson Stanley | Auckland Grammar | 2010 |
1101 | Israel Dagg | Lindisfarne | 2010 |
1100 | Ben Smith | Kings College | 2009 |
1099 | Tamati Ellison | Mana College | 2009 |
1098 | Mike Delany | Rotorua Boys’ High | 2009 |
1097 | Zac Guildford | Napier Boys’ High | 2009 |
1096 | Tom Donnelly | Rotorua Boys’ High | 2009 |
1095 | Aled de Malmanche | Hagley High | 2009 |
1094 | Owen Franks | Christchurch Boys’ High | 2009 |
1093 | George Whitelock | Feilding | 2009 |
1092 | Lelia Masaga | James Cook High | 2009 |
1091 | Wyatt Crockett | Nelson College | 2009 |
1090 | Bryn Evans | Napier Boys’ High | 2009 |
1089 | Tanerau Latimer | Tauranga Boys’ College | 2009 |
1088 | Isaac Ross | Timaru Boys’ High | 2009 |
1087 | Alby Mathewson | Hastings Boys’ High | 2008 |
1086 | Hika Elliot | Hastings Boys’ High | 2008 |
1085 | Scott Waldrom | St Pat’s (Silverstream) | 2008 |
1084 | Ben Franks | Apifo’ou College | 2008 |
1083 | Kieran Read | Rosehill College | 2008 |
1082 | Liam Messam | Rotorua Boys’ High | 2008 |
1081 | Jamie Mackintosh | Southland Boys’ High | 2008 |
1080 | Cory Jane | Heretaunga College | 2008 |
1079 | Hosea Gear | Gisborne Boys’ High | 2008 |
1078 | Kevin O’Neill | Sacred Heart College | 2008 |
1077 | Rudi Wulf | Rosmini College | 2008 |
1076 | Richard Kahui | Forest View High | 2008 |
1075 | Stephen Donald | Waiuku College | 2008 |
1074 | Anthony Boric | Rosmini College | 2008 |
1073 | Adam Thomson | Christchurch Boys’ High | 2008 |
1072 | Anthony Tuitavake | Kelston Boys’ High | 2008 |
1071 | John Schwalger | Bishop Viard College | 2007 |
1070 | Ross Filipo | Hutt Valley High | 2007 |
1069 | Brendon Leonard | Matamata College | 2007 |
1068 | Andrew Ellis | Burnside High | 2006 |
1067 | Scott Hamilton | Christchurch Boys’ High | 2006 |
1066 | Greg Rawlinson | Durban High School | 2006 |
1065 | Clarke Dermody | Southland Boys’ High | 2006 |
1064 | Isaia Toeava | De La Salle College | 2005 |
1063 | Jason Eaton | Palmerston North Boys’ High | 2005 |
1062 | John Afoa | St Kentigern College | 2005 |
1061 | Angus Macdonald | King’s College | 2005 |
1060 | Neemia Tialata | Wellington College | 2005 |
1059 | Chris Masoe | Wanganui City College | 2005 |
1058 | Kevin Senio | Kelston Boys’ High | 2005 |
1057 | Luke McAlister | Westlake Boys’ High | 2005 |
1056 | Campbell Johnstone | Lindisfarne College | 2005 |
1055 | Sione Lauaki | Kelston Boys’ High | 2005 |
1054 | Sosene Anesi | St John’s (Hamilton) | 2005 |
1053 | Derren Witcombe | Pompallier College | 2005 |
1052 | Sitiveni Sivivatu | Wesley College | 2005 |
1051 | James Ryan | Christ’s College | 2005 |
1050 | Jerome Kaino | St Kentigern College | 2004 |
1049 | Piri Weepu | Te Aute College | 2004 |
1048 | Casey Laulala | Wesley College | 2004 |
1047 | Steven Bates | Kelston Boys’ High | 2004 |
1046 | Jimmy Cowan | Gore High | 2004 |
1045 | Saimone Taumoepeau | Tupou College | 2004 |
1044 | Conrad Smith | Francis Douglas Memorial College | 2004 |
1043 | Rico Gear | Gisborne Boys’ High | 2004 |
1042 | Mose Tuiali’i | Kelston Boys’ High | 2004 |
1041 | Craig Newby | Rotorua Boys’ High | 2004 |
1040 | Sam Tuitupou | Kelston Boys’ High | 2004 |
1039 | Nick Evans | Westlake Boys’ High | 2004 |
1038 | Jono Gibbes | Te Awamutu College | 2004 |
1037 | Ben Atiga | Auckland Grammar | 2003 |
1036 | Corey Flynn | Southland Boys’ High | 2003 |
1035 | Brad Thorn | Aspley State High (Brisbane) | 2003 |
1034 | Dan Carter | Christchurch Boys’ High | 2003 |
1033 | Mils Muliaina | Kelston Boys’ High | 2003 |
1032 | Joe Rokocoko | St Kentigern College | 2003 |
1031 | Ma’a Nonu | Rongotai College | 2003 |
1030 | Paul Steinmetz | Paraparaumu College | 2002 |
1029 | Regan King | Cambridge High | 2002 |
1028 | Rodney So’oialo | Mana College | 2002 |
1027 | Daniel Braid | King’s College | 2002 |
1026 | Keven Mealamu | Aorere College | 2002 |
1025 | Tony Woodcock | Kaipara College | 2002 |
1024 | Brad Mika | St Peter’s College (Auckland) | 2002 |
1023 | Danny Lee | Hastings Boys’ High | 2002 |
1022 | Ali Williams | King’s College | 2002 |
1021 | Keith Robinson | Te Aro College | 2002 |
1020 | Keith Lowen | St Peter’s School (Cambridge) | 2002 |
1019 | Andrew Hore | John McGlashan College | 2002 |
1018 | Steve Devine | St Joseph’s College (Australia) | 2002 |
1017 | Sam Broomhall | Ellesmere College | 2002 |
1016 | Sam Harding | Christ’s College | 2002 |
1015 | Joe McDonnell | King’s High | 2002 |
1014 | Richie McCaw | Otago Boys’ High | 2001 |
1013 | Aaron Mauger | Christchurch Boys’ High | 2001 |
1012 | Tom Willis | King’s High | 2001 |
1011 | Dion Waller | Tauhara College | 2001 |
1010 | Roger Randle | Hastings Boys’ High | 2001 |
1009 | Paul Miller | King’s High | 2001 |
1008 | Nathan Mauger | Christchurch Boys’ High | 2001 |
1007 | Simon Maling | Christ’s College | 2001 |
1006 | David Hill | Marlborough Boys’ College | 2001 |
1005 | Dave Hewett | Christchurch Boys’ High | 2001 |
1004 | Ben Blair | St Andrew’s College | 2001 |
1003 | Chris Jack | Shirley Boys’ High | 2001 |
1002 | Jerry Collins | St Pat’s (Town) | 2001 |
1001 | Mark Ranby | Freyberg High | 2001 |
1000 | Carl Hayman | King’s High | 2001 |
999 | Marty Holah | St John’s (Hamilton) | 2001 |
998 | Jason O’Halloran | Hutt Valley High | 2000 |
997 | Bruce Reihana | Te Awamutu College | 2000 |
996 | Mark Robinson | Opunake High | 2000 |
995 | Leon MacDonald | Marlborough Boys’ College | 2000 |
994 | Ron Cribb | Massey High | 2000 |
993 | Filo Tiatia | Wellington College | 2000 |
992 | Doug Howlett | Auckland Grammar | 2000 |
991 | Greg Somerville | Napier Boys’ High | 2000 |
990 | Troy Flavell | Massey High | 2000 |
989 | Rhys Duggan | Wesley College | 1999 |
988 | Reuben Thorne | New Plymouth Boys’ High | 1999 |
987 | Greg Feek | New Plymouth Boys’ High | 1999 |
986 | Norm Maxwell | Whangarei Boys’ High | 1999 |
985 | Daryl Gibson | Christchurch Boys’ High | 1999 |
984 | Mark Hammett | St Thomas of Canterbury College | 1999 |
983 | Byron Kelleher | Otago Boys’ High | 1999 |
982 | Dylan Mika | St Peter’s College (Auckland) | 1999 |
981 | Kupu Vanisi | King’s High | 1999 |
980 | Tony Brown | King’s High | 1998 |
979 | Pita Alatini | King’s College | 1998 |
978 | Xavier Rush | Sacred Heart College | 1998 |
977 | Kees Meeuws | Kelston Boys’ High | 1998 |
976 | Norm Berryman | Church College | 1998 |
975 | Royce Willis | Tauranga Boys’ College | 1998 |
974 | Scott Robertson | Mount Maunganui College | 1998 |
973 | Joeli Vidiri | Queen Victoria School (Suva) | 1998 |
972 | Isitolo Maka | Sacred Heart College | 1998 |
971 | Carl Hoeft | Te Aro College | 1997 |
970 | Caleb Ralph | Western Heights High | 1997 |
969 | Mark Mayerhofler | Henderson High | 1997 |
968 | Gordon Slater | New Plymouth Boys’ High | 1997 |
967 | Aaron Hopa | Fairfield College | 1997 |
966 | Steve Surridge | St Kentigern College | 1997 |
965 | Mark Robinson | Whangarei Boys’ High | 1997 |
964 | Todd Miller | Kamo High | 1997 |
963 | Jeremy Stanley | Auckland Grammar | 1997 |
962 | Charles Riechelmann | Auckland Grammar | 1997 |
961 | Tana Umaga | Parkway College | 1997 |
960 | Anton Oliver | Marlborough Boys’ College | 1996 |
959 | Phil Coffin | Otorohanga High | 1996 |
958 | Chresten Davis | Morrinsville College | 1996 |
957 | Ofisa Tonu’u | Rongotai College | 1996 |
956 | Andrew Blowers | MAGS | 1996 |
955 | Con Barrell | Kamo High | 1996 |
954 | Adrian Cashmore | Tauranga Boys’ College | 1996 |
953 | Scott McLeod | Hagley High | 1996 |
952 | Christian Cullen | Kapiti College | 1996 |
951 | Carlos Spencer | Waiopehu College | 1995 |
950 | Tabai Matson | Christ’s College | 1995 |
949 | Taine Randell | Lindisfarne College | 1995 |
948 | Justin Marshall | Gore High | 1995 |
947 | Todd Blackadder | Rangiora High | 1995 |
946 | Simon Culhane | Kingswell High | 1995 |
945 | Glen Osborne | St Augustine’s College | 1995 |
944 | Andrew Mehrtens | Christchurch Boys’ High | 1995 |
943 | Josh Kronfeld | Hastings Boys’ High | 1995 |
942 | Alama Ieremia | Samoa College (Western Samoa) | 1994 |
941 | Jonah Lomu | Wesley College | 1994 |
940 | John Mitchell | Francis Douglas Memorial College | 1993 |
939 | Shane Howarth | St Peter’s College (Auckland) | 1993 |
938 | Norm Hewitt | Te Aute College | 1993 |
937 | Richard Fromont | Avondale College | 1993 |
936 | Liam Barry | Rosmini College | 1993 |
935 | Jeff Wilson | Cargill High | 1993 |
934 | Stu Forster | Napier Boys’ High | 1993 |
933 | Mark “Bull” Allen | Stratford High | 1993 |
932 | Lee Stensness | Taupo-Nui-a-Tia College | 1993 |
931 | Craig Dowd | Liston College | 1992 |
930 | Glenn Taylor | Dargaville High | 1992 |
929 | Dallas Seymour | St Stephen’s College | 1992 |
928 | Pat Lam | St Peter’s College (Auckland) | 1992 |
927 | Eric Rush | Tangaroa College | 1992 |
926 | Marc Ellis | Wellington College | 1992 |
925 | Stephen Bachop | Hagley High | 1992 |
924 | Robin Brooke | Mahurangi College | 1992 |
923 | Graham Dowd | Rosmini College | 1992 |
922 | Ant Strachan | Auckland Grammar | 1992 |
921 | Blair Larsen | Rosmini College | 1992 |
920 | Jamie Joseph | Church College | 1992 |
919 | Eroni Clarke | Henderson High | 1992 |
918 | Arran Pene | Fairfield College | 1992 |
917 | Richard Turner | Napier Boys’ High | 1992 |
916 | Mark Cooksley | Manurewa High | 1992 |
915 | Frank Bunce | Mangere College | 1992 |
914 | Jason Hewett | Freyberg High | 1991 |
913 | Jon Preston | St Bede’s College | 1991 |
912 | Mark Carter | Liston College | 1991 |
911 | Chris Tregaskis | Scots College | 1991 |
910 | Olo Brown | MAGS | 1990 |
909 | Paul McGahan | Tuakau College | 1990 |
908 | Simon Mannix | St Pat’s (Silverstream) | 1990 |
907 | Laurence Hullena | Wairarapa College | 1990 |
906 | Rob Gordon | Te Awamutu College | 1990 |
905 | John Timu | Lindisfarne College | 1989 |
904 | Kevin Schuler | Te Aro College | 1989 |
903 | Matthew Ridge | Auckland Grammar | 1989 |
902 | Ian Jones | Kamo High | 1989 |
901 | Craig Innes | Sacred Heart College | 1989 |
900 | Va’aiga Tuigamala | Kelston Boys’ High | 1989 |
899 | Graham Purvis | Waihi College | 1989 |
898 | Walter Little | Hato Petera College | 1989 |
897 | Paul Henderson | Southland Boys’ High | 1989 |
896 | Steve Gordon | Te Awamutu College | 1989 |
895 | Shayne Philpott | Burnside High | 1988 |
894 | Ron Williams | Westlake Boys’ High | 1988 |
893 | Jasin Goldsmith | Forest View High | 1988 |
892 | Warren Gatland | Hagley High | 1988 |
891 | Bruce Deans | Christ’s College | 1987 |
890 | Paul Simonsson | Tauranga Boys’ College | 1987 |
889 | John Schuster | 1987 | |
888 | Robbie McLean | Tararua College | 1987 |
887 | Matthew Cooper | St John’s (Hastings) | 1987 |
886 | John Buchan | Auckland Grammar | 1987 |
885 | Graeme Bachop | Hagley High | 1987 |
884 | Bernie McCahill | St Peter’s College (Auckland) | 1987 |
883 | Zinzan Brooke | Mahurangi College | 1987 |
882 | Michael Jones | Henderson High | 1987 |
881 | Richard Loe | Christchurch Boys’ High | 1986 |
880 | Dean Kenny | Palmerston North Boys’ High | 1986 |
879 | John Gallagher | St Joseph’s Academy (England) | 1986 |
878 | Marty Berry | Chanel College | 1986 |
877 | Michael Speight | Whangarei Boys’ High | 1986 |
876 | Brent Anderson | Bishop Viard College | 1986 |
875 | Terry Wright | Northcote College | 1986 |
874 | Joe Stanley | MAGS | 1986 |
873 | Gordon Macpherson | Gisborne Boys’ High | 1986 |
872 | Brett Harvey | Palmerston North Boys’ High | 1986 |
871 | Sean Fitzpatrick | Sacred Heart College | 1986 |
870 | Andy Earl | St Bede’s College | 1986 |
869 | Greg Cooper | St John’s (Hastings) | 1986 |
868 | Mark Brooke-Cowden | MAGS | 1986 |
867 | Mike Brewer | Pukekohe High | 1986 |
866 | Frano Botica | Westlake Boys’ High | 1986 |
865 | John Drake | Auckland Grammar | 1985 |
864 | Victor Simpson | Gisborne Boys’ High | 1985 |
863 | Bryce Robins | New Plymouth Boys’ High | 1985 |
862 | Steve McDowall | Western Heights High | 1985 |
861 | Kurt Sherlock | Massey High | 1985 |
860 | Wayne Shelford | Western Heights High | 1985 |
859 | Bruce Hemara | Palmerston North Boys’ High | 1985 |
858 | John Mills | Auckland Grammar | 1984 |
857 | Grant Fox | Auckland Grammar | 1984 |
856 | Mark Finlay | Palmerston North Boys’ High | 1984 |
855 | Kawhena Woodman | Northland College | 1984 |
854 | John Kirwan | De La Salle College | 1984 |
853 | Alan Whetton | Auckland Grammar | 1984 |
852 | Murray Pierce | Waitaki Boys’ High | 1984 |
851 | Mike Clamp | Hutt Valley High | 1984 |
850 | Brian McGrattan | Rongotai College | 1983 |
849 | Murray Davie | Burnside High | 1983 |
848 | Kieran Crowley | Sacred Heart College | 1983 |
847 | Albert Anderson | St Andrew’s College | 1983 |
846 | Brett Wilson | King’s College | 1983 |
845 | Bruce Smith | Reporoa College | 1983 |
844 | Alastair Robinson | Christ’s College | 1983 |
843 | David Kirk | Wanganui Collegiate | 1983 |
842 | Craig Green | Shirley Boys’ High | 1983 |
841 | Robbie Deans | Christ’s College | 1983 |
840 | Scott Crichton | Wanganui Boys’ College | 1983 |
839 | Gary Braid | Otumoetai College | 1983 |
838 | Kevin Boroevich | Te Kuiti High | 1983 |
837 | Warwick Taylor | Matamata College | 1983 |
836 | Jock Hobbs | Christ’s College | 1983 |
835 | Ian Dunn | Dargaville High | 1983 |
834 | John Boe | Auckland Grammar | 1981 |
833 | Brian Morrissey | Tokoroa High | 1981 |
832 | Arthur Stone | Rotorua Boys’ High | 1981 |
831 | Paul Koteka | Tokoroa High | 1981 |
830 | Jock Ross | Timaru Boys’ High | 1981 |
829 | Wayne Neville | Dannevirke High | 1981 |
828 | Andrew Donald | Wanganui Collegiate | 1981 |
827 | Gary Whetton | Auckland Grammar | 1981 |
826 | Frank Shelford | Opotiki College | 1981 |
825 | Steven Pokere | Southland Boys’ High | 1981 |
824 | Hud Rickit | Taupo-Nui-a-Tia College | 1981 |
823 | Tu Wyllie | Gisborne Boys’ High | 1980 |
822 | Fred Woodman | Northland College | 1980 |
821 | Craig Wickes | Palmerston North Boys’ High | 1980 |
820 | Geoff Valli | Nightcaps District High | 1980 |
819 | Ken Taylor | Central Hawke’s Bay College | 1980 |
818 | Jamie Salmon | Wellington College (ENG) | 1980 |
817 | Geoff Old | New Plymouth Boys’ High | 1980 |
816 | Greg Burgess | Marcellin College | 1980 |
815 | Andy Jefferd | Wanganui Collegiate | 1980 |
814 | Ken Bloxham | Tokomairiro District High | 1980 |
813 | Grant Perry | St Andrew’s College | 1980 |
812 | Nicky Allen | Auckland Grammar | 1980 |
811 | Stephen Scott | Shirley Boys’ High | 1980 |
810 | Mark Shaw | Kapiti College | 1980 |
809 | Hika Reid | Western Heights High | 1980 |
808 | Graeme Higginson | Rangiora High | 1980 |
807 | Brett Codlin | King’s College | 1980 |
806 | Wayne Smith | Putaruru High | 1980 |
805 | Geoff Hines | St Paul’s Collegiate (Hamilton) | 1980 |
804 | Allan Hewson | Hutt Valley High | 1979 |
803 | Tim Twigden | Auckland Grammar | 1979 |
802 | Rod Ketels | Pukekohe High | 1979 |
801 | Kieran Keane | St Bede’s College | 1979 |
800 | Mike Burgoyne | Kaitaia College | 1979 |
799 | Barry Thompson | Rangiora High | 1979 |
798 | Murray Mexted | Tauranga School | 1979 |
797 | Bernie Fraser | St Paul’s College (Auckland) | 1979 |
796 | Lachie Cameron | Hagley High | 1979 |
795 | Mike McCool | St Pat’s (Silverstream) | 1979 |
794 | Gary Cunningham | Takapuna Grammar | 1979 |
793 | Murray Watts | Stratford High | 1979 |
792 | Wayne Graham | Tauranga Boys’ College | 1978 |
791 | Dave Loveridge | Inglewood High | 1978 |
790 | Eddie Dunn | Dargaville High | 1978 |
789 | Clive Currie | Rongotai College | 1978 |
788 | Ash McGregor | Southland College | 1978 |
787 | John Loveday | Palmerston North Boys’ High | 1978 |
786 | Robert Kururangi | Gisborne Boys’ High | 1978 |
785 | John Fleming | Auckland Grammar | 1978 |
784 | Leicester Rutledge | Riccarton High | 1978 |
783 | Barry Ashworth | Otahuhu College | 1978 |
782 | Gary Knight | Mana College | 1977 |
781 | Mark Donaldson | New Plymouth Boys’ High | 1977 |
780 | Robbie Stuart | Napier Boys’ High | 1977 |
779 | Dick Myers | Cambridge High | 1977 |
778 | Brian McKechnie | Southland Boys’ High | 1977 |
777 | Andy Dalton | Selwyn College | 1977 |
776 | John Ashworth | Riccarton High | 1977 |
775 | Bevan Wilson | Dunstan High | 1977 |
774 | Brian Ford | Rangiora High | 1977 |
773 | Colin Farrell | St Paul’s College (Auckland) | 1977 |
772 | Stu Wilson | Wairarapa College | 1976 |
771 | Mark Taylor | Dargaville High | 1976 |
770 | Murray Taylor | Matamata College | 1976 |
769 | Greg Rowlands | Tauranga Boys’ College | 1976 |
768 | John McEldowney | New Plymouth Boys’ High | 1976 |
767 | Merv Jaffray | Kaikorai Valley High | 1976 |
766 | Stuart Conn | Tauranga Boys’ College | 1976 |
765 | John Black | Timaru Boys’ High | 1976 |
764 | Richard Wilson | St Andrew’s College | 1976 |
763 | Eddie Stokes | Mt Maunganui College | 1976 |
762 | Vance Stewart | St Bede’s College | 1976 |
761 | John Spiers | Onewhero High | 1976 |
760 | Paul Sapsford | James Hargest High | 1976 |
759 | Pat Ryan | St Pat’s (Silverstream) | 1976 |
758 | Doug Rollerson | Wesley College | 1976 |
757 | Graham Mourie | New Plymouth Boys’ High | 1976 |
756 | Kevin Greene | Hagley High | 1976 |
755 | Kenneth Granger | Freyberg High | 1976 |
754 | Stewart Cron | Christchurch West High | 1976 |
753 | Scott Cartwright | St Andrew’s College | 1976 |
752 | John Brake | Western Heights High | 1976 |
751 | Perry Harris | Feilding | 1976 |
750 | Frank Oliver | Lawrence District High | 1976 |
749 | Brad Johnstone | Takapuna Grammar | 1976 |
748 | Gary Seear | Bayfield High | 1976 |
747 | Kit Fawcett | Matamata College | 1976 |
746 | Neil Purvis | John McGlashan College | 1976 |
745 | Lyn Davis | Cashmere High | 1976 |
744 | Bill Osborne | Wanganui High School | 1975 |
743 | Terry Mitchell | Takaka District High | 1974 |
742 | Ken Going | Church College | 1974 |
741 | Greg Kane | Tauranga Boys’ College | 1974 |
740 | Kevin Eveleigh | Otorohanga College | 1974 |
739 | Graeme Crossman | Tamaki College | 1974 |
738 | Bill Bush | Whakatane High | 1974 |
737 | Doug Bruce | Ashburton High | 1974 |
736 | Bob Barber | Waitaki Boys’ High | 1974 |
735 | Kerry Tanner | Takapuna Grammar | 1974 |
734 | Duncan Robertson | King Edward Technical College | 1974 |
733 | Joe Morgan | Whangarei Boys’ High | 1974 |
732 | Jon McLachlan | Selwyn College | 1974 |
731 | Andy Leslie | Hutt Valley Technical College | 1974 |
730 | Lawrie Knight | Auckland Grammar | 1974 |
729 | Bruce Gemmell | Auckland Grammar | 1974 |
728 | Ash Gardiner | New Plymouth Boys’ High | 1974 |
727 | John Callesen | Nelson College | 1974 |
726 | Peter Sloane | Whangarei Boys’ High | 1973 |
725 | Bob Lendrum | Papakura High | 1973 |
724 | Terry Morrison | Matamata College | 1973 |
723 | Murray Jones | Takapuna Grammar | 1973 |
722 | Sandy McNicol | Whangarei Boys’ High | 1973 |
721 | Lindsay Clark | King’s High | 1972 |
720 | Ken Stewart | Otago Boys’ High | 1972 |
719 | Ian Stevens | Palmerston North Boys’ High | 1972 |
718 | Kent Lambert | Te Aute College | 1972 |
717 | Ian Hurst | Waitaki Boys’ High | 1972 |
716 | Andy Haden | Wanganui Boys’ College | 1972 |
715 | Grant Batty | Kuranui College | 1972 |
714 | Mark Sayers | Wellington College | 1972 |
713 | Joe Karam | St Pat’s (Silverstream) | 1972 |
712 | Graham Sims | Wanganui Boys’ College | 1972 |
711 | Lyn Jaffray | Kaikorai Valley High | 1972 |
710 | Alistair Scown | Patea District High | 1972 |
709 | Mike Parkinson | Gisborne Boys’ High | 1972 |
708 | Jeff Matheson | Waitaki Boys’ High | 1972 |
707 | Duncan Hales | Dannevirke High | 1972 |
706 | Ian Eliason | Opunake High | 1972 |
705 | John Dougan | St Bernard’s College | 1972 |
704 | Lin Colling | Cromwell District’s High | 1972 |
703 | Graham Whiting | Taumarunui High | 1972 |
702 | Bruce Robertson | Hastings Boys’ High | 1972 |
701 | Trevor Morris | Nelson College | 1972 |
700 | Hamish Macdonald | King’s College | 1972 |
699 | Phil Gard | Kurow District High | 1971 |
698 | Mick Duncan | Lindisfarne College | 1971 |
697 | Laurie Mains | King’s High | 1971 |
696 | Howard Joseph | Christchurch Boys’ High | 1971 |
695 | Peter Whiting | Auckland Grammar | 1971 |
694 | Tane Norton | Methven District High School | 1971 |
693 | Alan McNaughton | Rotorua Boys’ High | 1971 |
692 | Richie Guy | Waipu District High | 1971 |
691 | Ken Carrington | Rutherford High | 1971 |
690 | Bob Burgess | Palmerston North Boys’ High | 1971 |
689 | Bryan Williams | MAGS | 1970 |
688 | Alex Wyllie | St Andrew’s College | 1970 |
687 | Ron Urlich | MAGS | 1970 |
686 | Keith Murdoch | King Edward Technical College | 1970 |
685 | Blair Furlong | Dannevirke High | 1970 |
684 | Neil Thimbleby | Marton District High | 1970 |
683 | Buff Milner | Tokomaru Bay District High | 1970 |
682 | Bruce Hunter | Waitaki Boys’ High | 1970 |
681 | Bevan Holmes | Northland College | 1970 |
680 | Jamie Hendrie | Merchiston Castle | 1970 |
679 | Jake Burns | St Bede’s College | 1970 |
678 | George Skudder | Te Aute College | 1969 |
677 | Owen Stephens | Tauranga Boys’ College | 1968 |
676 | Mick O’Callaghan | Christchurch Boys’ High | 1968 |
675 | Tony Kreft | Ranfurly District High | 1968 |
674 | Terry McCashin | Horowhenua College | 1968 |
673 | Tom Lister | Waitaki Boys’ High | 1968 |
672 | Peter Johns | New Plymouth Boys’ High | 1968 |
671 | Bill Currey | Auckland Grammar | 1968 |
670 | Alan Sutherland | Marlborough Boys’ College | 1968 |
669 | Michael Knight | Hawera Technical College | 1968 |
668 | Graham Williams | Rongotai College | 1967 |
667 | Alan Smith | Stratford Technical College | 1967 |
666 | Ian Kirkpatrick | King’s College | 1967 |
665 | Gerald Kember | Nelson College | 1967 |
664 | Tony Steel | Christchurch Boys’ High | 1966 |
663 | Alister Hopkinson | South Otago High | 1967 |
662 | Phil Clarke | Henderson High | 1967 |
661 | Murray Wills | Hawera High | 1967 |
660 | Grahame Thorne | Auckland Grammar | 1967 |
659 | Arthur Jennings | Northcote College | 1967 |
658 | Wayne Cottrell | Christchurch West High | 1967 |
657 | Sam Strahan | Wanganui Collegiate | 1967 |
656 | Brian Muller | Eltham Convent School | 1967 |
655 | Sid Going | Church College | 1967 |
654 | Jack Hazlett | Christ’s College | 1966 |
653 | Fergie McCormick | Christchurch Boys’ High | 1965 |
652 | Bill Birtwistle | Mt Roskill Grammar | 1965 |
651 | Ron Rangi | 1964 | |
650 | Peter Murdoch | Otahuhu College | 1964 |
649 | Mick Williment | Rongotai College | 1964 |
648 | Bruce McLeod | Otahuhu College | 1964 |
647 | John Collins | Tokomaru Bay District High | 1964 |
646 | Donald Clark | Timaru Boys’ High | 1964 |
645 | Earle Kirton | St Pat’s (Silverstream) | 1963 |
644 | Ian Smith | King’s High | 1963 |
643 | John Major | Waitara High | 1963 |
642 | Ian MacRae | Rangiora High | 1963 |
641 | Chris Laidlaw | King’s High | 1963 |
640 | Bill Davis | Hastings Boys’ High | 1963 |
639 | Derek Arnold | Christchurch West High | 1963 |
638 | Allan Stewart | Timaru Technical College | 1963 |
637 | Brian Lochore | Wairarapa College | 1963 |
636 | Ken Gray | Wellington College | 1963 |
635 | Malcolm Dick | Auckland Grammar | 1963 |
634 | Ian Uttley | Wellington College | 1963 |
633 | Barry Thomas | Otahuhu College | 1962 |
632 | Mack Herewini | Otahuhu College | 1962 |
631 | Keith Nelson | Auckland Grammar | 1962 |
630 | John Morrissey | Christchurch Boys’ High | 1962 |
629 | Ray Moreton | Southland Boys’ High | 1962 |
628 | Bruce Watt | Wanganui Technical College | 1962 |
627 | Waka Nathan | Otahuhu College | 1962 |
626 | Jules Le Lievre | St Bede’s College | 1962 |
625 | Rod Heeps | MAGS | 1962 |
624 | John Creighton | Christchurch Boys’ High | 1962 |
623 | Kevin Barry | Sacred Heart College | 1962 |
622 | Paul Little | Marist Brothers’ School (Auckland) | 1961 |
621 | Victor Yates | Kaitaia College | 1961 |
620 | Neil Wolfe | New Plymouth Boys’ High | 1961 |
619 | Stan Meads | Te Kuiti High | 1961 |
618 | Don McKay | Takapuna Grammar | 1961 |
617 | Des Connor | Marist Brothers’ College (Brisbane) | 1961 |
616 | Roger Boon | Wanganui Collegiate | 1960 |
615 | Steve Nesbit | St Peter’s College (Auckland) | 1960 |
614 | Denis Cameron | Ashburton High | 1960 |
613 | Eddie Stapleton | St Bernard’s De La Salle College (Australia) | 1960 |
612 | Terry O’Sullivan | St Pat’s (Silverstream) | 1960 |
611 | Kevin Laidlaw | St Kevin’s College | 1960 |
610 | Ron Horsley | Rongotai College | 1960 |
609 | Maurice Graham | Grafton High (Sydney) | 1960 |
608 | Tony Davies | King’s College | 1960 |
607 | Hugh Burry | Christ’s College | 1960 |
606 | Eric Anderson | Te Puke High | 1960 |
605 | Des Webb | Gisborne Boys’ High | 1959 |
604 | Kel Tremain | Auckland Grammar | 1959 |
603 | John McCullough | Stratford Technical College | 1959 |
602 | Tuppy Diack | Gore High | 1959 |
601 | Dick Conway | Whakatane High | 1959 |
600 | Ralph Caulton | Wellington College | 1959 |
599 | Kevin Briscoe | New Plymouth Boys’ High | 1959 |
598 | Roger Urbahn | Stratford Technical College | 1959 |
597 | Bruce McPhail | Ashburton High | 1959 |
596 | Brian Finlay | St Pat’s (Town) | 1959 |
595 | Adrian Clarke | Avondale College | 1958 |
594 | Lloyd Ashby | Southland Technical College | 1958 |
593 | John Graham | New Plymouth Boys’ High | 1958 |
592 | Tom Coughlan | St Kevin’s College | 1958 |
591 | Mick Cossey | Otahuhu College | 1958 |
590 | Alistair Soper | Waitaki Boys’ High | 1957 |
589 | Rex Pickering | Nelson College | 1957 |
588 | Brian Molloy | Marist Brothers’ High (Palmerston North) | 1957 |
587 | Howard Levien | Taumarunui High | 1957 |
586 | Dave Gillespie | Waimate District High | 1957 |
585 | Wilson Whineray | Auckland Grammar | 1957 |
584 | Russell Watt | Otago Boys’ High | 1957 |
583 | Colin Meads | Te Kuiti High | 1957 |
582 | Frank McMullen | Seddon Memorial Technical College | 1957 |
581 | Terry Lineen | Sacred Heart College | 1957 |
580 | Don Clarke | Te Aro College | 1956 |
579 | Dennis Young | Christchurch Technical | 1956 |
578 | Nev MacEwan | Nelson College | 1956 |
577 | Frank McAtamney | St Kevin’s College | 1956 |
576 | Pat Vincent | Christchurch Boys’ High | 1956 |
575 | Don McIntosh | Featherston District High | 1956 |
574 | Tiny Hill | Okato Primary School | 1955 |
573 | John Buxton | Takapuna Grammar | 1955 |
572 | Ross Brown | King’s College | 1955 |
571 | Thomas Katene | Matapu School | 1955 |
570 | Bill Gray | Te Puke High | 1955 |
569 | Pat Walsh | Sacred Heart College | 1955 |
568 | Ivan Vodanovich | Kaitangaweka Primary School | 1955 |
567 | Lindsay Townsend | Christian Brothers’ School (Dunedin) | 1955 |
566 | Kevin Stuart | St Bede’s College | 1955 |
565 | Ross Smith | Timaru Boys’ High | 1955 |
564 | Mark Irwin | Wanganui Collegiate | 1955 |
563 | Robin Archer | Gore High | 1955 |
562 | Bob O’Dea | Morrinsville District High | 1953 |
561 | Maurice Dixon | Christchurch Technical | 1953 |
560 | Guy Bowers | Nelson College | 1953 |
559 | Doug Wilson | Christchurch Boys’ High | 1953 |
558 | Hallard White | Kawakawa District High | 1953 |
557 | Des Oliver | Palmerston North Boys’ High | 1953 |
556 | Peter Jones | Kaitaia College | 1953 |
555 | Ronald Hemi | Hagley High | 1953 |
554 | Stu Freebairn | Feilding | 1953 |
553 | Nelson Dalzell | Culverden School | 1953 |
552 | Ian Clarke | Hawera Techincal High | 1953 |
551 | Arthur Woods | Winton District High | 1953 |
550 | Colin Loader | Hutt Valley High | 1953 |
549 | Bill Clark | Nelson College | 1953 |
548 | Keith Bagley | Gisborne Boys’ High | 1953 |
547 | Jack Skeen | Sacred Heart College | 1952 |
546 | Keith Davis | Sacred Heart College | 1952 |
545 | Mick Bremner | MAGS | 1952 |
544 | Noel Bowden | Auckland Grammar | 1952 |
543 | Kevin Meates | St Bede’s College | 1952 |
542 | Hugh McLaren | Auckland Grammar | 1952 |
541 | Ian Irvine | Whangarei Boys’ High | 1952 |
540 | John Hotop | Waitaki Boys’ High | 1952 |
539 | James Fitzgerald | Hutt Valley High | 1952 |
538 | Allan Elsom | Christchurch Boys’ High | 1952 |
537 | Peter Eastgate | Hokitika District High | 1952 |
536 | Ross Wightman | Morrinsville District High | 1951 |
535 | Alan Reid | New Plymouth Boys’ High | 1951 |
534 | Peter Burke | Tauranga Boys’ College | 1951 |
533 | Ray Bell | King’s High | 1951 |
532 | Tom Lynch | Alexandra District High | 1951 |
531 | Ron Jarden | Hutt Valley High | 1951 |
530 | Len Wilson | 1951 | |
529 | Brian Steele | Wellington Technical College | 1951 |
528 | Eddie Robinson | 1951 | |
527 | Bill McCaw | St Kevin’s College | 1951 |
526 | Ian Hammond | Marlborough Boys’ College | 1951 |
525 | Brian Fitzpatrick | Gisborne Boys’ High | 1951 |
524 | Percy Erceg | Sacred Heart College | 1951 |
523 | Bob Duff | Christchurch Boys’ High | 1951 |
522 | Maurice Cockerill | Hawera Technical College | 1951 |
521 | John Tanner | Auckland Grammar | 1950 |
520 | Graham Mexted | Wellington College | 1950 |
519 | Laurie Haig | Kaitangata School | 1950 |
518 | Nau Cherrington | Kawakawa District High | 1950 |
517 | George Beatty | New Plymouth Boys’ High | 1950 |
516 | Harrison Rowley | Southland Boys’ High | 1949 |
515 | Roy Roper | New Plymouth Boys’ High | 1949 |
514 | Desmond O’Donnell | St Pat’s (Silverstream) | 1949 |
513 | Garth Bond | Hornby School | 1949 |
512 | Hector Wilson | 1949 | |
511 | Richard White | Feilding | 1949 |
510 | Bob Stuart | St Kevin’s College | 1949 |
509 | Rex Orr | Gore High | 1949 |
508 | Ray O’Callaghan | Marist Brothers’ High (Greymouth) | 1949 |
507 | Bill Mumm | Summerlea Primary School | 1949 |
506 | Graham Moore | Dannevirke High | 1949 |
505 | William Lunn | Alexandra District High | 1949 |
504 | Jack Kelly | Ashburton High | 1949 |
503 | Ronald Dobson | Wellesley St School | 1949 |
502 | Ronald Bryers | Ohakune District High | 1949 |
501 | Alan Blake | Wairarapa College | 1949 |
500 | Keith Gudsell | Wanganui Technical College | 1949 |
499 | Jack Goddard | Timaru Boys’ High | 1949 |
498 | Bill Conrad | Taumarunui High | 1949 |
497 | Des Christian | 1949 | |
496 | Bill Meates | St Bede’s College | 1949 |
495 | Peter Johnstone | Mosgiel District High | 1949 |
494 | Lester Harvey | Waitaki Boys’ High | 1949 |
493 | Graham Delamore | Thames High | 1949 |
492 | Norman Wilson | Wairarapa College | 1949 |
491 | Kevin Skinner | St Kevin’s College | 1949 |
490 | Larry Savage | Nelson College | 1949 |
489 | Jack McNab | Owaka District High | 1949 |
488 | Peter Henderson | Gisborne Boys’ High | 1949 |
487 | Pat Crowley | St Pat’s (Silverstream) | 1949 |
486 | Ian Botting | Christ’s College | 1949 |
485 | Neville Black | Rotorua Boys’ High | 1949 |
484 | Arthur Hughes | Nelson College | 1947 |
483 | Tom Webster | Otago Boys’ High | 1947 |
482 | Peter Smith | Kaikohe District High | 1947 |
481 | Jim McCormick | Scots College | 1947 |
480 | Leo Connolly | Southland Boys’ High | 1947 |
479 | Vincent Bevan | Otaki Convent School | 1947 |
478 | Tim Mason | Wellington College | 1947 |
477 | Jim Kearney | St Kevin’s College | 1947 |
476 | Neville Thornton | Otahuhu College | 1947 |
475 | Percy Tetzlaff | Huntly District High School | 1947 |
474 | Johnny Simpson | Panmure School | 1947 |
473 | Jack McLean | Thames High | 1947 |
472 | Fred Hobbs | Christchurch West High | 1947 |
471 | Lachie Grant | Timaru Boys’ High | 1947 |
470 | Ray Dalton | Te Awamutu College | 1947 |
469 | Ben Couch | Christchurch Technical | 1947 |
468 | Keith Arnold | Cambridge High | 1947 |
467 | Morrie Goddard | Timaru Boys’ High | 1946 |
466 | Alf Budd | 1946 | |
465 | Eric Boggs | Otahuhu Technical College | 1946 |
464 | Jack McRae | 1946 | |
463 | Charles Willocks | South Otago High | 1946 |
462 | Roy White | Hastings Boys’ High | 1946 |
461 | Johnny Smith | Kaikohe District High | 1946 |
460 | Bob Scott | Ponsonby School | 1946 |
459 | Patrick Rhind | St Bede’s College | 1946 |
458 | Morrie McHugh | Sacred Heart College | 1946 |
457 | Jimmy Haig | Kaitangata School | 1946 |
456 | Harry Frazer | Napier Boys’ High | 1946 |
455 | Jack Finlay | Feilding | 1946 |
454 | Ron Elvidge | John McGlashan College | 1946 |
453 | Ken Elliott | Wellington College | 1946 |
452 | Jack Dunn | Ararimu School | 1946 |
451 | Has Catley | King’s College | 1946 |
450 | Wally Argus | Pleasant Point District High | 1946 |
449 | Fred Allen | Phillipstown School | 1946 |
448 | Alan Wright | Wellington College | 1938 |
447 | Arthur Wesney | Southland Boys’ High | 1938 |
446 | Bill Carson | Gisborne Boys’ High | 1938 |
445 | Snow Bowman | Napier Technical College | 1938 |
444 | Claude Williams | Timaru Boys’ High | 1938 |
443 | Charles Saxton | Otago Boys’ High | 1938 |
442 | Charles Quaid | Marist Brothers’ School (Christchurch) | 1938 |
441 | Tom Morrison | Main School | 1938 |
440 | Harold Milliken | St Andrew’s College | 1938 |
439 | Les George | Otago Boys’ High | 1938 |
438 | Trevor Berghan | Rotorua Boys’ High | 1938 |
437 | Bill Phillips | Te Mata Primary School | 1937 |
436 | David Trevathan | Macandrew Road School | 1937 |
435 | Jack Taylor | Wyndham District High | 1937 |
434 | Harold Simon | Macandrew Road School | 1937 |
433 | Allan Parkhill | Palmerston District High | 1937 |
432 | Jack Hooper | 1937 | |
431 | John Dick | Auckland Grammar | 1937 |
430 | Donald Cobden | Christchurch Boys’ High | 1937 |
429 | Ron Ward | Winton District High | 1936 |
428 | Jack Sullivan | Tangarakau School | 1936 |
427 | Terry Lockington | Auckland Grammar | 1936 |
426 | Colin Gillies | Waitaki Boys’ High | 1936 |
425 | Jock Wells | Dargaville High | 1936 |
424 | Jim Watt | Wellington College | 1936 |
423 | Jack Rankin | Christchurch Boys’ High | 1936 |
422 | Brian Killeen | Wellington College | 1936 |
421 | Everard Jackson | Rerekohu District High | 1936 |
420 | James Wynyard | New Plymouth Boys’ High | 1935 |
419 | Henry Brown | New Plymouth Boys’ High | 1935 |
418 | Frederick Vorrath | George Street Normal (Dunedin) | 1935 |
417 | Eric Tindill | Wellington Technical College | 1935 |
416 | Bill Collins | Tikikino School | 1935 |
415 | Dave Solomon | MAGS | 1935 |
414 | Joey Sadler | Wellington College | 1935 |
413 | Cyril Pepper | Auckland Grammar | 1935 |
412 | Neville Mitchell | Southland Boys’ High | 1935 |
411 | Douglas Dalton | Napier Technical College | 1935 |
410 | Jack Best | St Pat’s (Silverstream) | 1935 |
409 | George Adkins | Timaru Boys’ High | 1935 |
408 | Tori Reid | Tolaga Bay High | 1935 |
407 | Mike Gilbert | Westport Technical College | 1935 |
406 | Charles Smith | Macandrew Intermediate | 1934 |
405 | John Leeson | Morrinsville District High | 1934 |
404 | Ronald King | Hokitika District High | 1934 |
403 | Rod MacKenzie | Feilding Convent School | 1934 |
402 | Hawea Mataira | Maori Agricultural College | 1934 |
401 | Arthur Lambourn | Petone High | 1934 |
400 | Bill Hadley | Marist Brothers’ School (Auckland) | 1934 |
399 | Jack Griffiths | Wellington College | 1934 |
398 | Edward Holder | Nelson College | 1932 |
397 | Ned Barry | Pleasant Point District High | 1932 |
396 | Harold Pollock | Petone West School | 1932 |
395 | Raymond Williams | Napier Technical College | 1932 |
394 | Joe Procter | King Edward Technical College | 1932 |
393 | Jack Manchester | Timaru Boys’ High | 1932 |
392 | Gordon Innes | Christchurch Boys’ High | 1932 |
391 | Arthur Collins | Stratford Primary | 1932 |
390 | Ray Clarke | Okaiawa School | 1932 |
389 | Harcourt Caughey | King’s College | 1932 |
388 | George Bullock-Douglas | Wanganui Collegiate | 1932 |
387 | Frank Solomon | Seddon Memorial Technical College | 1931 |
386 | George Purdue | Orepuki School | 1931 |
385 | Rusty Page | Southland Boys’ High | 1931 |
384 | Thomas Metcalfe | 1931 | |
383 | Don Max | Nelson College | 1931 |
382 | Ted Jessep | South Wellington School | 1931 |
381 | Ronald Bush | MAGS | 1931 |
380 | Nelson Ball | Feilding | 1931 |
379 | Hubert McLean | Napier Boys’ High | 1930 |
378 | Merv Corner | Auckland Grammar | 1930 |
377 | Don Oliver | Heriot School | 1930 |
376 | George Hart | Waitaki Boys’ High | 1930 |
375 | Alfred Kivell | Stratford High | 1929 |
374 | Tiny Leys | Wellington College | 1929 |
373 | Jack Tuck | Hagley High | 1929 |
372 | Robert Souter | 1929 | |
371 | Walter Reside | 1929 | |
370 | Atholstan Mahoney | St Pat’s (Town) | 1929 |
369 | Bert Geddes | Southland Boys’ High | 1929 |
368 | Clinton Stringfellow | Timaru Boys’ High | 1929 |
367 | Alfred Waterman | Auckland Grammar | 1929 |
366 | Charlie Sonntag | King Edward Technical College | 1929 |
365 | Keith Reid | 1929 | |
364 | Wiremu Heke | 1929 | |
363 | Rawi Cundy | Nelson College | 1929 |
362 | Anthony Cottrell | 1929 | |
361 | Curly Page | Christchurch Boys’ High | 1928 |
360 | Craig Mackenzie | Wellington College | 1928 |
359 | James Mackay | New Plymouth Boys’ High | 1928 |
358 | James Howden | 1928 | |
357 | Topi Robinson | 1928 | |
356 | George Mehrtens | Christchurch Boys’ High | 1928 |
355 | Stanley Willoughby | Masterton Central School | 1928 |
354 | Dick Steere | Napier Boys’ High | 1928 |
353 | Bert Palmer | 1928 | |
352 | Charlie Oliver | Waltham School | 1928 |
351 | William McClymont | Tokomairiro District High | 1928 |
350 | Llewellyn Hook | Thames High | 1928 |
349 | Arthur Holden | Otago Boys’ High | 1928 |
348 | Frank Freitas | 1928 | |
347 | Frank Clark | Christchurch Boys’ High | 1928 |
346 | Victor Butler | MAGS | 1928 |
345 | Nicholas Bradanovich | Sacred Heart College | 1928 |
344 | Walter Batty | Auckland Grammar | 1928 |
343 | John Hore | King Edward Technical College | 1928 |
342 | Archie Strang | Timaru Boys’ High | 1928 |
341 | Eric Snow | 1928 | |
340 | Charlie Rushbrook | Wellington College | 1928 |
339 | Ruben McWilliams | Eureka School | 1928 |
338 | David Lindsay | Timaru Boys’ High | 1928 |
337 | Frank Kilby | Southland Boys’ High | 1928 |
336 | Jim Burrows | Christchurch Boys’ High | 1928 |
335 | Edward Ward | 1928 | |
334 | Sydney Carleton | Christchurch Boys’ High | 1928 |
333 | John Swain | Napier Technical College | 1928 |
332 | George Scrimshaw | Waitaki Boys’ High | 1928 |
331 | Herb Lilburne | Woolston School | 1928 |
330 | Swin Hadley | Marist Brothers’ School (Auckland) | 1928 |
329 | Bert Grenside | Mohaka School | 1928 |
328 | Bill Wright | Sacred Heart College | 1926 |
327 | Geoff Alley | Christchurch Boys’ High | 1926 |
326 | Don Stevenson | Napier Boys’ High | 1926 |
325 | Toby Sheen | Christ’s College | 1926 |
324 | Arthur Knight | Ellerslie School | 1926 |
323 | Bill Hazlett | Waitaki Boys’ High | 1926 |
322 | Archie McCormick | 1925 | |
321 | Arthur Thomas | 1925 | |
320 | Gordon Lawson | Timaru Boys’ High | 1925 |
319 | Arthur Law | Palmerston North Boys’ High | 1925 |
318 | Davy Johnston | 1925 | |
317 | Tommy Corkill | St Pat’s (Town) | 1925 |
316 | Jack McNab | Hastings Boys’ High | 1925 |
315 | David Dickson | Christchurch Boys’ High | 1925 |
314 | Donald Wright | Auckland Grammar | 1925 |
313 | George Wise | Otago Boys’ High | 1925 |
312 | Jack Walter | New Plymouth Boys’ High | 1925 |
311 | Herman Mattson | Seddon Memorial Technical College | 1925 |
310 | Mick Lomas | 1925 | |
309 | Laurie Knight | Auckland Grammar | 1925 |
308 | Alexander Kirkpatrick | Woodville District High | 1925 |
307 | Lance Johnson | Southland Boys’ High | 1925 |
306 | Jack Harris | Christchurch Boys’ High | 1925 |
305 | Innes Finlayson | Maungaturoto School | 1925 |
304 | Bill Elvy | Waltham School | 1925 |
303 | Jackie Blake | St Pat’s (Town) | 1925 |
302 | James Archer | Waimahake School | 1925 |
301 | Ian Harvey | 1924 | |
300 | Alan Robilliard | Ashburton High | 1924 |
299 | Jim Parker | Christchurch Boys’ High | 1924 |
298 | Neil McGregor | Gore High | 1924 |
297 | Brian McCleary | Christian Brothers’ School (Dunedin) | 1924 |
296 | Bill Dalley | Christchurch Boys’ High | 1924 |
295 | George Nepia | Maori Agricultural College | 1924 |
294 | Abe Munro | 1924 | |
293 | Gus Hart | New Plymouth Technical College | 1924 |
292 | Bert Cooke | Hagley High | 1924 |
291 | Cyril Brownlie | Sacred Heart College | 1924 |
290 | Handley Brown | New Plymouth Boys’ High | 1924 |
289 | Robert Tunnicliff | Nelson College | 1923 |
288 | Ron Stewart | Timaru Boys’ High | 1923 |
287 | Edward Stewart | John McGlashan College | 1923 |
286 | Cliff Porter | Wellington College | 1923 |
285 | Lui Paewai | Maori Agricultural College | 1923 |
284 | Tiaki Omana | Christ’s College | 1923 |
283 | Harold Nicholls | Petone West School | 1923 |
282 | Herman Morgan | Southland Boys’ High | 1923 |
281 | Read Masters | 1923 | |
280 | William Irvine | Terrace School | 1923 |
279 | Alexander Pringle | 1923 | |
278 | Arnold Perry | Wellington College | 1923 |
277 | Patrick McCarthy | St Pat’s (Town) | 1923 |
276 | Fred Lucas | Seddon Memorial Technical College | 1923 |
275 | Quentin Donald | Wellington College | 1923 |
274 | Joseph Bell | Southland Boys’ High | 1923 |
273 | Fred Tilyard | 1923 | |
272 | Peina Taituha | Te Aute College | 1923 |
271 | Frank Snodgrass | Nelson College | 1923 |
270 | Jimmy Sinclair | New Plymouth Boys’ High | 1923 |
269 | Len Righton | Marist Brothers’ School (Auckland) | 1923 |
268 | Waate Potaka | Te Aute College | 1923 |
267 | Jimmy Mill | Nelson College | 1923 |
266 | David McMeeking | 1923 | |
265 | Sam Gemmell | Te Aute College | 1923 |
264 | Percy Hickey | 1922 | |
263 | George Dickinson | Otago Boys’ High | 1922 |
262 | Umberto Calcinai | 1922 | |
261 | Maurice Brownlie | St Pat’s (Town) | 1922 |
260 | Vic Badeley | Auckland Grammar | 1922 |
259 | Alexander Williams | 1922 | |
258 | Kenneth Svenson | 1922 | |
257 | Frank Smyth | 1922 | |
256 | Andrew O’Brien | 1922 | |
255 | Robert Mathieson | Otago Boys’ High | 1922 |
254 | Harold Masters | Stratford High | 1922 |
253 | Charles Fitzgerald | 1922 | |
252 | Les Cupples | Otautau School | 1922 |
251 | Reginald Bell | 1922 | |
250 | Keith Siddells | Wanganui Collegiate | 1921 |
249 | Karl Ifwersen | Auckland Grammar | 1921 |
248 | William Fea | Otago Boys’ High | 1921 |
247 | Francis Ward | Wellington College | 1921 |
246 | Jock Turnbull | East Tairei | 1921 |
245 | Sydney Shearer | Wellington Technical College | 1921 |
244 | Edmond Ryan | 1921 | |
243 | Lou Petersen | 1921 | |
242 | Paul Markham | St Pat’s (Town) | 1921 |
241 | William Ford | Papanui Primary | 1921 |
240 | Charles Fletcher | King’s College | 1921 |
239 | Cyril Edward Evans | Christchurch Boys’ High | 1921 |
238 | Phillippe Cabot | Timaru Boys’ High | 1921 |
237 | Laurie Brownlie | St Pat’s (Town) | 1921 |
236 | Les McLean | Auckland Grammar | 1921 |
235 | Andrew White | Southland Boys’ High | 1921 |
234 | Johnstone Richardson | Normal School | 1921 |
233 | Mark Nicholls | Wellington College | 1921 |
232 | Harry Nicholls | Wellington College | 1921 |
231 | Charles Kingstone | Grafton High (Sydney) | 1921 |
230 | Richard Fogarty | Christian Brothers’ School (Dunedin) | 1921 |
229 | George Aitken | Westport High School | 1921 |
228 | Jack Shearer | Wellington Technical College | 1920 |
227 | Vivian Wilson | Auckland Grammar | 1920 |
226 | Moke Belliss | 1920 | |
225 | Alfred West | Matapu School | 1920 |
224 | Percy Storey | Waimate School | 1920 |
223 | Jack Steel | 1920 | |
222 | James Moffitt | 1920 | |
221 | Charles McLean | 1920 | |
220 | Hohepa Jacob | 1920 | |
219 | William Duncan | 1920 | |
218 | Jim Donald | Wellington College | 1920 |
217 | Alphonsus Carroll | 1920 | |
216 | David Baird | 1920 | |
215 | Ces Badeley | Auckland Grammar | 1920 |
214 | Beethoven Algar | 1920 | |
213 | Lyn Weston | 1914 | |
212 | Tom Fisher | 1914 | |
211 | Bobby Black | Otago Boys’ High | 1914 |
210 | Jack O’Brien | 1914 | |
209 | William Lindsay | 1914 | |
208 | John Irvine | 1914 | |
207 | Edward Roberts | Brooklyn School | 1913 |
206 | George Loveridge | Central School | 1913 |
205 | James Tilyard | 1913 | |
204 | Alfred Fanning | Marist Brothers’ School (Christchurch) | 1913 |
203 | Eric Cockroft | Southland Boys’ High | 1913 |
202 | Reginald Taylor | Inglewood School | 1913 |
201 | James Stewart | 1913 | |
200 | Gus Spillane | 1913 | |
199 | James McNeece | Middle School | 1913 |
198 | Victor Macky | Auckland Grammar | 1913 |
197 | Edward Hasell | Normal School | 1913 |
196 | Charles Gillespie | 1913 | |
195 | Mac Geddes | Auckland Grammar | 1913 |
194 | William Francis | West End Primary | 1913 |
193 | William Cummings | Waltham School | 1913 |
192 | Charles Brown | Central School | 1913 |
191 | James Barrett | 1913 | |
190 | James Baird | Caversham School | 1913 |
189 | James Graham | Lawrence High | 1913 |
188 | James Douglas | 1913 | |
187 | Mick Cain | 1913 | |
186 | Alex Bruce | Te Aro School | 1913 |
185 | Jim Wylie | 1913 | |
184 | Peter Williams | 1913 | |
183 | Henry Taylor | Christchurch Boys’ High | 1913 |
182 | George Sellars | Napier St School | 1913 |
181 | Dick Roberts | 1913 | |
180 | Toby Murray | Christ’s College | 1913 |
179 | Jock McKenzie | St Pat’s (Town) | 1913 |
178 | Dougie McGregor | 1913 | |
177 | Tom Lynch | St Pat’s (Town) | 1913 |
176 | Albert Downing | Napier Boys’ High | 1913 |
175 | Henry Dewar | Berhampore School | 1913 |
174 | John Cuthill | Otago Boys’ High | 1913 |
173 | Harry Atkinson | 1913 | |
172 | Fred Ivimey | 1910 | |
171 | Billy Mitchell | 1910 | |
170 | Henry Avery | Wellington College | 1910 |
169 | James Ryan | St Pat’s (Town) | 1910 |
168 | James Maguire | 1910 | |
167 | Gerald McKellar | Otago Boys’ High | 1910 |
166 | Frank Wilson | Auckland Grammar | 1910 |
165 | Jack Stohr | New Plymouth Boys’ High | 1910 |
164 | Jimmy Ridland | 1910 | |
163 | Joe O’Leary | 1910 | |
162 | William Fuller | 1910 | |
161 | David Evans | 1910 | |
160 | Alf Budd | Timaru Main School | 1910 |
159 | Sam Bligh | 1910 | |
158 | Harold Hayward | 1908 | |
157 | William Reedy | 1908 | |
156 | Alexander Paterson | 1908 | |
155 | Peter Murray | Wanganui Collegiate | 1908 |
154 | Donald Cameron Hamilton | Southland Boys’ High | 1908 |
153 | Doddy Gray | 1908 | |
152 | Paddy Burns | 1908 | |
151 | Ranji Wilson | 1908 | |
150 | Donald Cameron | Stratford High | 1908 |
149 | John Hogan | Marist Brothers’ School (Wanganui) | 1907 |
148 | Harry Paton | Waitaki Boys’ High | 1907 |
147 | Alfred Eckhold | 1907 | |
146 | George Spencer | Mt Cook School | 1907 |
145 | Frank Mitchinson | Newton School | 1907 |
144 | Ned Hughes | 1907 | |
143 | Frank Fryer | Christ’s College | 1907 |
142 | John Colman | St Joseph’s School | 1907 |
141 | Edgar Wrigley | 1905 | |
140 | Eric Watkins | Wellington College | 1905 |
139 | Hubert Turtill | 1905 | |
138 | William Smith | Nelson College | 1905 |
137 | Pat Purdue | 1905 | |
136 | Donald Macpherson | 1905 | |
135 | Colin Gilray | Otago Boys’ High | 1905 |
134 | Arthur Francis | Auckland Grammar | 1905 |
133 | George Burgess | 1905 | |
132 | Bob Bennet | Albany Street School | 1905 |
131 | William Mackrell | 1905 | |
130 | Harold Abbott | 1905 | |
129 | Bob Deans | Christchurch Boys’ High | 1905 |
128 | Alex McDonald | George St School | 1905 |
127 | Ernie Booth | Clyde Quay School | 1905 |
126 | George Gillett | Hamilton East School | 1905 |
125 | John Corbett | 1905 | |
124 | Hector Thomson | Wellington College | 1905 |
123 | Fred Roberts | Thorndon School | 1905 |
122 | Jimmie O’Sullivan | Matapu School | 1905 |
121 | Fred Newton | 1905 | |
120 | Simon Mynott | Central School | 1905 |
119 | Massa Johnston | 1905 | |
118 | Jimmy Hunter | Wanganui Collegiate | 1905 |
117 | Frank Glasgow | Wellington College | 1905 |
116 | Steve Casey | Christian Brothers’ School (Dunedin) | 1905 |
115 | Charlie Seeling | Wanganui District High | 1904 |
114 | Paddy McMinn | 1904 | |
113 | Patrick Harvey | 1904 | |
112 | Eric Harper | Christchurch Boys’ High | 1904 |
111 | Billy Glenn | Manaia School | 1904 |
110 | John Spencer | Mt Cook School | 1903 |
109 | Harry Porteous | 1903 | |
108 | Bernard Fanning | 1903 | |
107 | Billy Wallace | Mt Cook School | 1903 |
106 | George Tyler | 1903 | |
105 | Billy Stead | Southland Boys’ High | 1903 |
104 | John Stalker | 1903 | |
103 | George Nicholson | Newton East School | 1903 |
102 | Archie McMinn | 1903 | |
101 | Duncan McGregor | 1903 | |
100 | Andrew Long | St Benedict’s | 1903 |
99 | Henry Kiernan | 1903 | |
98 | Frederick Given | 1903 | |
97 | Dave Gallaher | Katikati School | 1903 |
96 | Reuben Cooke | 1903 | |
95 | Albert Asher | Tauranga School | 1903 |
94 | Loftus Armstrong | 1903 | |
93 | Walter Drake | Christchurch Boys’ High | 1901 |
92 | Tom Cross | 1901 | |
91 | Morrie Wood | 1901 | |
90 | Dan Udy | 1901 | |
89 | Charles Purdue | 1901 | |
88 | Bernard O’Dowda | Christ’s College (London) | 1901 |
87 | John O’Brien | 1901 | |
86 | Robert McGregor | 1901 | |
85 | John Jacob | Wanganui Collegiate | 1901 |
84 | William Hay-MacKenzie | Milton High | 1901 |
83 | Ernie Dodd | Wellington College | 1901 |
82 | Bill Cunningham | 1901 | |
81 | John Burt | Otago Boys’ High | 1901 |
80 | Hugh Mills | 1897 | |
79 | Alex Wilson | 1897 | |
78 | Ernest Glennie | 1897 | |
77 | Frank Brooker | 1897 | |
76 | Alexander Armit | 1897 | |
75 | Bill Wells | 1897 | |
74 | George William Smith | Wellesley St School | 1897 |
73 | Arthur Humphries | Central School | 1897 |
72 | William Harris | 1897 | |
71 | Bill Hardcastle | Petone High | 1897 |
70 | Robert Handcock | 1897 | |
69 | Jimmy Duncan | 1897 | |
68 | Joseph Calnan | Marist Brothers’ School (Wellington) | 1897 |
67 | John Blair | Wanganui Collegiate | 1897 |
66 | Francis Young | 1896 | |
65 | Donald Watson | Watson’s Academy (SCO) | 1896 |
64 | Frank Surman | 1896 | |
63 | William Roberts | Mt Cook School | 1896 |
62 | Tom Pauling | 1896 | |
61 | Sydney Orchard | East Christchurch School | 1896 |
60 | Nisbet McRobie | 1896 | |
59 | Peter McDonnell | Te Aute College | 1896 |
58 | Sandy Kerr | Abbotsford School | 1896 |
57 | Harry Frost | Bromsgrove House School | 1896 |
56 | Lewis Allen | 1896 | |
55 | John Swindley | 1894 | |
54 | Dick Stewart | 1894 | |
53 | George Maber | 1894 | |
52 | George Humphreys | 1894 | |
51 | Daniel Hughes | Manaia School | 1894 |
50 | Hugh Good | Wanganui Collegiate | 1894 |
49 | Alfred Cooke | 1894 | |
48 | Walter Bayly | New Plymouth Boys’ High | 1894 |
47 | William Balch | 1894 | |
46 | Billy Watson | 1893 | |
45 | Robert Oliphant | 1893 | |
44 | Robert McKenzie | Auckland Grammar | 1893 |
43 | Rod Gray | Masterton School | 1893 |
42 | Alan Good | Wanganui Collegiate | 1893 |
41 | George Harper | Nelson College | 1893 |
40 | Henry Wilson | Rangiora Borough School | 1893 |
39 | Charles Macintosh | Timaru Boys’ High | 1893 |
38 | Angus Stuart | 1893 | |
37 | John Mowlem | 1893 | |
36 | Maurice Herrold | Auckland Grammar | 1893 |
35 | Alfred Bayly | New Plymouth Boys’ High | 1893 |
34 | Tabby Wynyard | Devonport School | 1893 |
33 | Hoeroa Tiopira | Te Aute College | 1893 |
32 | Charles Speight | 1893 | |
31 | Graham Shannon | Wellington College | 1893 |
30 | Walter Pringle | 1893 | |
29 | Frederick Murray | Hamilton East School | 1893 |
28 | William McKenzie | Clareville School | 1893 |
27 | James Lambie | 1893 | |
26 | Francis Jervis | Auckland Grammar | 1893 |
25 | John Gardner | 1893 | |
24 | David Gage | Te Aute College | 1893 |
23 | Thomas Ellison | Te Aute College | 1893 |
22 | Archibald D’Arcy | 1893 | |
21 | Sam Cockroft | 1893 | |
20 | Henry Butland | 1893 | |
19 | Edwin Davy | 1884 | |
18 | Robert Wilson | 1884 | |
17 | Joe Warbrick | St Stephen’s College | 1884 |
16 | Edward Millton | Christ’s College | 1884 |
15 | Peter Webb | Wellington College | 1884 |
14 | Hart Udy | Greytown High | 1884 |
13 | John Taiaroa | Otago Boys’ High | 1884 |
12 | Thomas Ryan | Church of England Grammar School | 1884 |
11 | George Robertson | 1884 | |
10 | Henry Roberts | 1884 | |
9 | James O’Donnell | 1884 | |
8 | Timothy O’Connor | 1884 | |
7 | William Millton | Christ’s College | 1884 |
6 | John Lecky | 1884 | |
5 | George Helmore | Christ’s College | 1884 |
4 | John Dumbell | 1884 | |
3 | George Carter | 1884 | |
2 | Henry Braddon | Dulwich College (London) | 1884 |
1 | James Allan | Otago Boys’ High | 1884 |