*List are updated at the end of each year | |
| | | |
NUMBER | NAME | SCHOOL | YEAR CAPPED |
968 | Josh Kemeny | Cranbrook School | 2023 |
967 | Carter Gordon | Brisbane Boys | 2023 |
966 | Zane Nonggorr | Southport School | 2023 |
965 | Richie Arnold | Murwillumbah High School | 2023 |
964 | Tom Hooper | St Stanislaus | 2023 |
963 | Sam Talakai | Waverley College | 2022 |
962 | Ben Donaldson | Waverley College | 2022 |
961 | Mark Nawaqanitawase | St Patricks College | 2022 |
960 | Jock Campbell | Southport School | 2022 |
959 | Langi Gleeson | St Augustines | 2022 |
958 | Pone Fa’amausili | Dandennong High | 2022 |
957 | Billy Pollard | St Leos Catholic | 2022 |
956 | Matt Gibbon | Nudgee College | 2022 |
955 | Jed Holloway | Waverley College | 2022 |
954 | Suliasi Vunivalu | Lelean Memorial School (Fiji) | 2022 |
953 | Nick Frost | Knox Grammar | 2022 |
952 | Caderyn Neville | Manly Selective Campus | 2022 |
951 | Dave Porecki | Redlands School | 2022 |
950 | Lalakai Foketi | Kings Parramatta | 2021 |
949 | Oli Hoskins | Scotch College | 2021 |
948 | Izaia Perese | Wavell State High School | 2021 |
947 | Connal McInerney | Erindale College | 2021 |
946 | Rob Leota | Thornbury High School | 2021 |
945 | Feleti Kaitu’u | Nudgee College | 2021 |
944 | Len Ikitau | Mardsen State School | 2021 |
943 | Darcy Swain | Brisbane Boys | 2021 |
942 | Lachlan Lonergan | Trinity Christian College | 2021 |
941 | Andrew Kellaway | Scots College | 2021 |
940 | Angus Bell | Newington College | 2021 |
939 | Tom Wright | St Josephs | 2020 |
938 | Lachlan Swinton | Knox Grammar | 2020 |
937 | Fraser McReight | Brisbane Grammar | 2020 |
936 | Tate McDermott | Sunshine Coast Grammar | 2020 |
935 | Irae Simone | MAGS (NZ) | 2020 |
934 | Noah Lolesio | Southport School | 2020 |
933 | Filipo Daugunu | Labasa Sangam College (Fiji) | 2020 |
932 | Hunter Paisami | Mangere College | 2020 |
931 | Harry Wilson | Gregory Terrace | 2020 |
930 | Jordan Petaia | Brisbane State | 2020 |
929 | Rob Valetini | Westall Secondary | 2019 |
928 | Liam Wright | Anglican Church Grammar | 2019 |
927 | Harry Johnson-Holmes | Merewether | 2019 |
926 | Isi Naisarani | RKS (Fiji) | 2019 |
925 | Jake Gordon | Sydney Secondary College | 2019 |
924 | Folau Fainga’a | Hills Sports High School | 2018 |
923 | Tom Banks | Brisbane Boys | 2018 |
922 | Jack Maddocks | Scots College | 2018 |
921 | Jermaine Ainsley | Otago Boys (NZ) | 2018 |
920 | Pete Samu | Cranbourne Secondary | 2018 |
919 | Caleb Timu | Nudgee College | 2018 |
918 | Brandon Paenga-Amosa | Endevour Sports | 2018 |
917 | Taniela Tupou | Sacred Heart (NZ) | 2018 |
916 | Blake Enever | Sunshine Coast Grammar | 2017 |
915 | Matt Philip | St Augustines | 2017 |
914 | Lukhan Salakaia-Loto | John Edmondson High, NSW | 2017 |
913 | Marika Koroibete | Nasinu Secondary School | 2017 |
912 | Jordan Uelese | St Kevins, Melbourne | 2017 |
911 | Izack Rodda | Ipswich Grammar | 2017 |
910 | Curtis Rona | Aranmore Catholic College | 2017 |
909 | Jack Dempsey | St Ignatius, Riverview | 2017 |
908 | Eto Nabuli | Nadroga Navosa Provincial High School (FIJ) | 2017 |
907 | Joe Powell | Marist College, Canberra | 2017 |
906 | Richard Hardwick | Churchlands | 2017 |
905 | Karmichael Hunt | Anglican Church Grammar | 2017 |
904 | Ned Hanigan | St Josephs | 2017 |
903 | Kyle Godwin | Acquinas College | 2017 |
902 | Tolu Latu | South Sydney High | 2016 |
901 | Leroy Houston | Asquith Boys High School | 2016 |
900 | Sefa Naivalu | Ovalau Rugby Club (FIJ) | 2016 |
899 | Lopeti Timani | Tonga College | 2016 |
898 | Tom Robertson | St Josephs | 2016 |
897 | Reece Hodge | Manly Selective Campus | 2016 |
896 | Allan Alaalatoa | Newington College | 2016 |
895 | Adam Coleman | New Town High School | 2016 |
894 | Nick Frisby | Marist College, Ashgrove | 2016 |
893 | Samu Kerevi | Brisbane State | 2016 |
892 | Dane Haylett-Petty | Hale School | 2016 |
891 | Rory Arnold | Murwillumbah High School | 2016 |
890 | Toby Smith | Hamilton Boys (NZ) | 2016 |
889 | Taqele Naiyaravoro | Suva Grammar (FIJ) | 2015 |
888 | Henry Speight | Queen Victoria School | 2015 |
887 | Tetera Faulkner | Marist College, Canberra | 2014 |
886 | Sean McMahon | Nudgee College | 2014 |
885 | Jake Schatz | Anglican Church Grammar | 2014 |
884 | Joshua Mann-Rea | Nudgee College | 2014 |
883 | Will Skelton | Hills Sports High School | 2014 |
882 | Laurie Weeks | St Josephs | 2014 |
881 | Luke Jones | St Pius X | 2014 |
880 | Nathan Charles | Knox Grammar | 2014 |
879 | Sam Carter | Scots College | 2014 |
878 | Peter Betham | St Josephs | 2014 |
877 | Bernard Foley | St Aloysius | 2013 |
877 | Tetera Faulkner | Brisbane State | 2013 |
876 | Chris Feauai-Sautia | Brisbane State | 2013 |
875 | Nic White | St Gregory’s College Campbelltown | 2013 |
874 | Scott Sio | Trinity Grammar School | 2013 |
873 | Scott Fardy | Pittwater High School | 2013 |
872 | Tevita Kuridrani | Lelean Memorial School (Fiji) | 2013 |
871 | Matt Toomua | Brisbane State | 2013 |
870 | Jesse Mogg | St. Patrick’s College, Shorncliffe | 2013 |
869 | Ben Mowen | Villanova College | 2013 |
868 | Christian Lealiifano | Peter Lalor Secondary College | 2013 |
867 | Israel Folau | Westfields Sports High | 2013 |
866 | Paddy Ryan | St Josephs | 2012 |
865 | James Hanson | Gregory Terrace | 2012 |
864 | Nick Cummins | St.Francis College | 2012 |
863 | Kane Douglas | Maclean High School | 2012 |
862 | Dominic Shipperley | Nudgee College | 2012 |
861 | Liam Gill | Gregory Terrace | 2012 |
860 | Cooper Vuna | Otahuhu College | 2012 |
859 | Michael Hooper | St. Pius X College | 2012 |
858 | Joe Tomane | Nudgee College | 2012 |
857 | Dan Palmer | Warilla High School | 2012 |
856 | Luke Morahan | Southport School | 2012 |
855 | Mike Harris | Westlake Boy’s High | 2012 |
854 | Dave Dennis | Richmond High School | 2012 |
853 | Ben Tapuai | Southport School | 2011 |
852 | Beau Robinson | St. Stanislaus College, Bathurst | 2011 |
851 | Rodney Davies | Ipswich Grammar School | 2011 |
850 | Nick Phipps | Kings Parramatta | 2011 |
849 | Sitaleki Timani | Auckland Grammar School | 2011 |
848 | Scott Higginbotham | Southport School | 2010 |
847 | Pat McCabe | St Aloysius’ College | 2010 |
846 | Anthony Fainga’a | St. Edmund’s College, Canberra | 2010 |
845 | Ben McCalman | Kinross Wolaroi | 2010 |
844 | Rob Simmons | Southport School | 2010 |
843 | James Slipper | Southport School | 2010 |
842 | Ben Daley | All Saints Anglican School, Merrimac, Gold Coast | 2010 |
841 | Matt Hodgson | St. Edwards College, Gosford | 2010 |
840 | Saia Fainga’a | St. Edmund’s College, Canberra | 2010 |
839 | Salesi Ma’afu | Granville Boys’ High School | 2010 |
838 | Rob Horne | Georges River College | 2010 |
837 | Huia Edmonds | Erindale College, Canberra | 2010 |
836 | Kurtley Beale | St Josephs | 2009 |
835 | Will Genia | Brisbane Boys | 2009 |
834 | Pek Cowan | Narrabeen Sports High School | 2009 |
833 | Peter Kimlin | Canberra Grammar School | 2009 |
832 | James O’Connor | Nudgee College | 2008 |
831 | Sekope Kepu | Wesley College (NZ) | 2008 |
830 | Quade Cooper | Anglican Church Grammar | 2008 |
829 | David Pocock | Anglican Church Grammar | 2008 |
828 | Richard Brown | Nudgee College | 2008 |
827 | Timana Tahu | Cardiff High School, Newcastle | 2008 |
826 | Lachlan Turner | Newington College | 2008 |
825 | Ryan Cross | Waverley College | 2008 |
824 | Ben Alexander | Knox Grammar School | 2008 |
823 | Dean Mumm | Kings Parramatta | 2008 |
822 | Peter Hynes | Brisbane State | 2008 |
821 | Luke Burgess | St Josephs | 2008 |
820 | Berrick Barnes | Ipswich Grammar School | 2007 |
819 | James Horwill | Brisbane Boys’ College | 2007 |
818 | Digby Ioane | Gregory Terrace | 2007 |
817 | Sam Norton-Knight | All Saints Anglican School, Merrimac, Gold Coast | 2007 |
816 | Julian Huxley | Kings Parramatta | 2007 |
815 | Brett Sheehan | St Josephs | 2006 |
814 | Benn Robinson | Kings Parramatta | 2006 |
813 | Guy Shepherdson | Canberra Grammar School | 2006 |
812 | Wycliff Palu | Balgowlah Boys’ High School | 2006 |
811 | Josh Valentine | Narrabeen Sport’s High School | 2006 |
810 | Cameron Shepherd | Barker College | 2006 |
809 | Tai McIsaac | Miami State High School, Gold Coast | 2006 |
808 | Rodney Blake | Trinity Grammar School | 2006 |
807 | David Fitter | Scotch College, Melbourne | 2005 |
806 | Tatafu Polota-Nau | Granville South High | 2005 |
805 | Scott Fava | Kiama High School | 2005 |
804 | Greg Holmes | Downlands College, Toowoomba | 2005 |
803 | Lachie Mackay | Narrabeen Sport’s High School | 2005 |
802 | Al Kanaar | Oxley College, Bowral | 2005 |
801 | Lloyd Johansson | Southport School | 2005 |
800 | Adam Ashley-Cooper | Berkeley Vale Community High School | 2005 |
799 | Drew Mitchell | St. Patrick’s College, Shorncliffe, QLD | 2005 |
798 | Alister Campbell | St Josephs | 2005 |
797 | Mark Gerrard | Narrabeen Sports High School | 2005 |
796 | Stephen Moore | Brisbane Grammar School | 2005 |
795 | Hugh McMeniman | Nudgee College | 2005 |
794 | Rocky Elsom | Nudgee College | 2005 |
793 | Stephen Hoiles | Waverley College | 2004 |
792 | Mark Chisholm | Gregory Terrace | 2004 |
791 | Nic Henderson | Kooringal High School, Wagga Wagga | 2004 |
790 | Matt Henjak | St. Edmund’s College, Canberra | 2004 |
789 | Radike Samo | Ratu Navula Secondary School, Nadi, Fiji | 2004 |
788 | Clyde Rathbone | Kingsway High School, Amanzimtoti, Durban | 2004 |
787 | John Roe | Brisbane Boys’ College | 2003 |
786 | Matt Dunning | Northholm Grammar School, Arcadia, Sydney | 2003 |
785 | Alastair Baxter | Shore | 2003 |
784 | Daniel Heenan | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 2003 |
783 | Lote Tuqiri | Sunnybank State High School, QLD | 2003 |
782 | Morgan Turinui | Waverley College | 2003 |
781 | Mark Bartholomeusz | Brisbane State High School | 2002 |
780 | Matt Giteau | St. Edmund’s College, Canberra | 2002 |
779 | Adam Freier | Waverley College | 2002 |
778 | David Croft | Gregory Terrace | 2002 |
777 | Dan Vickerman | Bishops (RSA) | 2002 |
776 | Sean Hardman | Nudgee College | 2002 |
775 | Mat Rogers | Southport School | 2002 |
774 | Nathan Sharpe | Southport School | 2002 |
773 | Wendell Sailor | St. Patrick’s College, Mckay, QLD | 2002 |
772 | Steve Kefu | Brisbane State High School | 2001 |
771 | Graeme Bond | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 2001 |
770 | Justin Harrison | Newman High School, Greystanes, NSW | 2001 |
769 | Brendan Cannon | St. Laurence’s College | 2001 |
768 | Ben Darwin | Barker College | 2001 |
767 | Nick Stiles | Gregory Terrace | 2001 |
766 | Phil Waugh | Shore | 2000 |
765 | Bill Young | St Josephs | 2000 |
764 | George Smith | Cromer High School | 2000 |
763 | Andrew Walker | Bomaderry High School | 2000 |
762 | Troy Jaques | Waverley College | 2000 |
761 | David Lyons | Hurlstone Agricultural High School | 2000 |
760 | Sam Cordingley | St Patrick’s Marist College, Dundas | 2000 |
759 | Stirling Mortlock | Kings Parramatta | 2000 |
758 | Fletcher Dyson | John Paul College, Brisbane | 2000 |
757 | Scott Staniforth | All Saints’ College, Bathurst | 1999 |
756 | Rod Moore | Carlingford High School | 1999 |
755 | Rod Kafer | Canberra Grammar School | 1999 |
754 | Mark Connors | St. Laurence’s College | 1999 |
753 | Jim Williams | Newington College | 1999 |
752 | Tiaan Strauss | Upington High School | 1999 |
751 | Nathan Spooner | Barker College | 1999 |
750 | Patricio Noriega | Instituto Torcuato De Alverar, Buenos Aires, Argentina | 1998 |
749 | Chris Latham | Narrabri High School | 1998 |
748 | Manny Edmonds | Erindale College, Canberra | 1998 |
747 | Chris Whitaker | Sydney Boys’ High School | 1998 |
746 | Glenn Panoho | Nudgee College | 1998 |
745 | Nathan Grey | Southport School | 1998 |
744 | Jeremy Paul | Capalaba High School | 1998 |
743 | Tom Bowman | Scots College | 1998 |
742 | Elton Flatley | St Josephs | 1997 |
741 | Toutai Kefu | Coorparoo State High School, Queensland | 1997 |
740 | John Langford | Knox Grammar School | 1997 |
739 | Fili Finau | Homebush Boys’ High School | 1997 |
738 | Cameron Blades | Killara High School | 1997 |
737 | James Holbeck | Sydney Boys High School | 1997 |
736 | Matt Cockbain | Innisfail High School | 1997 |
735 | Mitch Hardy | Ku-ring-gai High School | 1997 |
734 | David Giffin | Redeemer Lutheran College, Brisbane | 1996 |
733 | Andrew Blades | Killara High School | 1996 |
732 | Brett Robinson | Downlands College, Toowoomba | 1996 |
731 | John Welborn | Scotch College, Perth | 1996 |
730 | Andrew Heath | Scotch College, Melbourne | 1996 |
729 | Mark Bell | St Josephs | 1996 |
728 | Stephen Larkham | Lyneham High School | 1996 |
727 | Ben Tune | St. Paul’s School, Brisbane | 1996 |
726 | Sam Payne | The Armidale School | 1996 |
725 | Richard Harry | Barker College | 1996 |
724 | Owen Finegan | Waverley College | 1996 |
723 | Marco Caputo | Daramalan College, ACT | 1996 |
722 | Steve Merrick | Singleton High School, Singleton, NSW | 1995 |
721 | Daniel Manu | Penrose High School, Auckland | 1995 |
720 | Michael Foley | St. Patrick’s College, Strathfield | 1995 |
719 | Joe Roff | Marist College Canberra | 1995 |
718 | Tim Wallace | Barker College | 1994 |
717 | George Gregan | St. Edmund’s College, Canberra | 1994 |
716 | Ryan Constable | Coolum State High School, QLD | 1994 |
715 | Daniel Herbert | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1994 |
714 | Matt Pini | St. Edmund’s College, Canberra | 1994 |
713 | Matt O’Connor | Marist College Canberra | 1994 |
712 | Michael Brial | Narrabri High School | 1993 |
711 | Alistair Murdoch | Shore | 1993 |
710 | Matt Burke | St Josephs | 1993 |
709 | Ilie Tabua Tamanivalu | Marist Brothers’ High School, Suva | 1993 |
708 | Warwick Waugh | Scots College | 1993 |
707 | Damian Smith | Clairvaux MacKillop College, Brisbane | 1993 |
706 | Scott Bowen | Newington College | 1993 |
705 | Pat Howard | Marist Brother’s College, Ashgrove | 1993 |
704 | Brett Johnstone | Downlands College, Toowoomba | 1993 |
703 | Paul Kahl | Brisbane State High School | 1992 |
702 | Garrick Morgan | Marist Brothers College, Ashgrove | 1992 |
701 | Tim Kelaher | St Josephs | 1992 |
700 | Peter Jorgensen | St Josephs | 1992 |
699 | David Wilson | Brisbane State High School | 1992 |
698 | Richard Tombs | Armidale School | 1992 |
697 | David Nucifora | Brisbane Grammar School | 1991 |
696 | Marty Roebuck | St. Stanislaus College, Bathurst | 1991 |
695 | Bob Egerton | Marist College Canberra | 1991 |
694 | John Eales | Marist Brother’s College, Ashgrove | 1991 |
693 | Viliami “Willie” Ofahengaue | Seddon High School | 1990 |
692 | Peter Slattery | Brisbane State | 1990 |
691 | John Flett | Melrose High School | 1990 |
690 | Sam Scott-Young | Marist Brother’s College, Ashgrove | 1990 |
689 | Paul Cornish | Hawker College, ACT | 1990 |
688 | Ewen McKenzie | Scotch College | 1990 |
687 | Paul Carozza | Brisbane State | 1990 |
686 | Darren Junee | St Josephs | 1989 |
685 | Brendon Nasser | Gregory Terrace | 1989 |
684 | Rod McCall | St. Columban’s College | 1989 |
683 | Jason Little | Toowoomba Grammar School | 1989 |
682 | Peter FitzSimons | Knox Grammar School | 1989 |
681 | Phil Kearns | Newington College | 1989 |
680 | Tim Horan | Downlands College | 1989 |
679 | Tony Daly | St Josephs | 1989 |
678 | Greg Martin | Brisbane Grammar School | 1989 |
677 | Dominic Maguire | Padua College | 1989 |
676 | Dan Crowley | St. Laurence’s College | 1989 |
675 | Brad Burke | Waverley College | 1988 |
674 | Acura Niuqila | Lami High School, Suva | 1988 |
673 | Scott Gourley | Narrabri High School | 1988 |
672 | Brad Girvan | Dickson High School | 1988 |
671 | Lloyd Walker | Matraville High School | 1988 |
670 | Tim Gavin | Scots College | 1988 |
669 | Peter Kay | Evans High School, Blacktown | 1988 |
668 | Rob Lawton | Southport School | 1988 |
667 | James Grant | St. Stanislaus College, Bathurst | 1988 |
666 | David Carter | Scots College | 1988 |
665 | Julian Gardner | Brisbane Boy’s | 1987 |
664 | Ian Williams | Epping Boys’ High School | 1987 |
663 | Steve Lidbury | Pittwater High School, Mona Vale, Sydney | 1987 |
662 | Troy Coker | St. Paul’s School, Brisbane | 1987 |
661 | Steve James | Drummoyne Boys’ High School | 1987 |
660 | Anthony Herbert | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1987 |
659 | Brian Smith | Brisbane State High School | 1987 |
658 | Andrew Leeds | | 1986 |
657 | Jeff Miller | De La Salle College, Scarborough | 1986 |
656 | Mark Hartill | Crows Nest Boys’ High School | 1986 |
655 | Damien Frawley | Gregory Terrace | 1986 |
654 | Michael Cook | Gregory Terrace | 1986 |
653 | Cameron Lillicrap | Brisbane Grammar School | 1985 |
652 | Brett Papworth | Epping Boys’ High School | 1985 |
651 | David Knox | Matraville High School | 1985 |
650 | Tim Lane | St. Stanislaus College, Bathurst | 1985 |
649 | Nigel Kassulke | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1985 |
648 | Bill Calcraft | Scots College | 1985 |
647 | James Black | Beacon Hill High School | 1985 |
646 | Matt Burke | Waverley College | 1984 |
645 | Nick Farr-Jones | Newington College | 1984 |
644 | Enrique “Topo” Rodriguez | Escuela Juan Bautista Busta | 1984 |
643 | Ross Reynolds | Kings Parramatta | 1984 |
642 | Michael Lynagh | Gregory Terrace | 1984 |
641 | Nigel Holt | Anglican Church Grammar School | 1984 |
640 | Bill Campbell | Gregory Terrace | 1984 |
639 | Tom Lawton Jnr | Southport School | 1983 |
638 | Steve Tuynman | Hunters Hill High School | 1983 |
637 | Mark McBain | Gregory Terrace | 1983 |
636 | Mark Harding | Christchurch Boys’ High School | 1983 |
635 | Tony Parker | Gregory Terrace | 1983 |
634 | David Codey | Shore | 1983 |
633 | Ross Hanley | Nudgee College | 1983 |
632 | Dominic Vaughan | Marist Brothers’ High School, Hamilton, Newcastle | 1983 |
631 | Phil Clements | Mt. Austin High School, Crookwell | 1982 |
630 | Steve Cutler | Knox Grammar School | 1982 |
629 | Lance Walker | Cumberland High School | 1982 |
628 | Bruce Malouf | St Josephs | 1982 |
627 | Andy McIntyre | Brisbane Grammar School | 1982 |
626 | Peter Lucas | Wollongong Technical School | 1982 |
625 | Gary Ella | Matraville High School | 1982 |
624 | John Coolican | Saint Ignatius’ College, Riverview | 1982 |
623 | David Campese | Queanbeyan High School | 1982 |
622 | Chris Roche | Brisbane State High School | 1982 |
621 | Glen Ella | Matraville High School | 1982 |
620 | Mitchell Cox | Balgowlah Boys’ High School | 1981 |
619 | Peter Grigg | St. Augustine’s College, Cairns | 1980 |
618 | Declan Curran | St Josephs | 1980 |
617 | Roger Gould | Brisbane Boys’ College | 1980 |
616 | Mark Ella | Matraville High School | 1980 |
615 | Steve Williams | St Josephs | 1980 |
614 | Simon Poidevin | St. Patrick’s College, Goulburn | 1980 |
613 | Mick Mathers | Shore | 1980 |
612 | Mick Martin | Parramatta High School | 1980 |
611 | Michael Hawker | Shore | 1980 |
610 | Duncan Hall Jr. | Nudgee College | 1980 |
609 | Anthony d’Arcy | Nudgee College | 1980 |
608 | Michael O’Connor | Phillip College, ACT | 1979 |
607 | Phillip Cox | Balgowlah Boys’ High School | 1979 |
606 | Andy Stewart | North Sydney Boys’ High School | 1979 |
605 | Peter Carson | Crows Nest Boys’ High School | 1979 |
604 | Keith Besomo | Enmore High School | 1979 |
603 | Bill Ross | Brisbane Grammar School | 1979 |
602 | Bruce Cooke | Gregory Terrace | 1979 |
601 | Tony Melrose | Northmead High School | 1978 |
600 | Chris Handy | Gregory Terrace | 1978 |
599 | Geoff Richards | Wanstead County High School | 1978 |
598 | Brendan Moon | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1978 |
597 | Steve Streeter | Bowral High School | 1978 |
596 | Peter McLean | Brisbane State | 1978 |
595 | Andrew Slack | Villanova College | 1978 |
594 | Stan Pilecki | Marist Brothers College, Rosalie | 1978 |
593 | Martin Knight | Parramatta High School | 1978 |
592 | Philip Crowe | Scots College | 1976 |
591 | Mick Ellem | De La Salle College, Ashfield | 1976 |
590 | Gregory Shambrook | Southport School | 1976 |
589 | Bill McKid | Scots College | 1976 |
588 | Gary Pearse | Maroubra Bay High School | 1975 |
587 | Spider Hillhouse | Anglican Church Grammar School | 1975 |
586 | John Berne | Pagewood Marist Brothers | 1975 |
585 | Paddy Batch | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1975 |
584 | John Ryan | Marist Brothers’ High School | 1975 |
583 | Brian Mansfield | Dubbo High School | 1975 |
582 | Jim Hindmarsh | Scots College | 1975 |
581 | Rod Hauser | St. Peters Lutheran College | 1975 |
580 | Ian Robertson | Marsden High School | 1975 |
579 | Ken Wright | Marcellin College | 1975 |
578 | John Weatherstone | St. Patrick’s College, Goulburn | 1975 |
577 | Douglas Osborne | Waihi College | 1975 |
576 | Steve Finnane | Waverley College | 1975 |
575 | Bob Brown | Canberra Grammar School | 1975 |
574 | Greg Cornelsen | The Armidale School | 1974 |
573 | Ray Price | Cumberland High School | 1974 |
572 | John Meadows | Sheerness Boy’s Technical School | 1974 |
571 | Paul McLean | Nudgee College | 1974 |
570 | John Lambie | Port Hacking High School | 1974 |
569 | Peter Horton | Tulse High School | 1974 |
568 | Roger Davis | Kings Parramatta | 1974 |
567 | Laurie Monaghan | East Hills Boy’s High School | 1973 |
566 | Bruce Battishall | Hurstville Boy’s High School | 1973 |
565 | Tony Shaw | Gregory Terrace | 1973 |
564 | Eric Tindall | Sydney Grammar School | 1973 |
563 | Chris Carberry | St Josephs | 1973 |
562 | Owen Stephens | Tauranga Boys’ College | 1973 |
561 | Trevor Stegman | Fort Street High School | 1973 |
560 | Mark Loane | Nudgee College | 1973 |
559 | Ron Graham | Kingsgrove North High School | 1973 |
558 | Robert Wood | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1972 |
557 | Peter Rowles | Edmund Rice College, Wollongong | 1972 |
556 | John Cornes | Kurinui College | 1972 |
555 | Barry Stumbles | Canberra High School | 1972 |
554 | Tony Gelling | West Wyalong High School | 1972 |
553 | Mick Freney | Nudgee College | 1972 |
552 | Bruce Brown | Brisbane Boys’ College | 1972 |
551 | Gary Grey | Hurlstone Agricultural High School | 1972 |
550 | David Rathie | Anglican Church Grammar School | 1972 |
549 | Dick Cocks | Gosford High School | 1972 |
548 | Dave Burnet | Knox Grammar School | 1972 |
547 | Rex l’Estrange | Marist Brothers’s College, Ashgrove | 1971 |
546 | Russell Fairfax | Matraville High School | 1971 |
545 | David Dunworth | Gregory Terrace | 1971 |
544 | Robert Thompson | Rotorua Boys’ High School | 1971 |
543 | Stuart Macdougall | Newington College | 1971 |
542 | Mick Barry | Marist Brother’s College, Ashgrove | 1971 |
541 | Jeff McLean | Ipswich Christian Brothers College | 1971 |
540 | Garrick Fay | Shore | 1971 |
539 | John Taylor | Hurlstone Agricultural High School | 1971 |
538 | Peter Sullivan | Chatswood High School | 1971 |
537 | Reginald Smith | Wauchope High School | 1971 |
536 | Geoff Richardson | Taree High School, Taree, NSW | 1971 |
535 | Bob McLean | Balgowlah High School | 1971 |
534 | Jake Howard | | 1970 |
533 | Barry McDonald | Cranbrook School | 1969 |
532 | Steve Knight | Manly Boys’ High School | 1969 |
531 | Rod Kelleher | Mana College, Wellington, New Zealand | 1969 |
530 | Bruce Taafe | Knox Grammar School | 1969 |
529 | Rupert Rosenblum | Scots College | 1969 |
528 | Owen Butler | Macksville High School | 1969 |
527 | Alan Skinner | Sydney Boys High School | 1969 |
526 | Geoff Shaw | Edmund Rice College, Woolongong | 1969 |
525 | Paul Darveniza | Cranbrook School | 1969 |
524 | Keith Bell | Anglican Church Grammar School | 1968 |
523 | Ross Turnbull | Knox Grammar School | 1968 |
522 | Terry Forman | Sydney Technical High School | 1968 |
521 | Alex Pope | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1968 |
520 | Stuart Gregory | Brisbane Boys’ College | 1968 |
519 | Barry Honan | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1968 |
518 | John Hipwell | Wallsend high School, Wallsend, NSW | 1968 |
517 | David Taylor | Anglican Church Grammar School | 1968 |
516 | Jim Roxburgh | Kings Parramatta | 1968 |
515 | Norman Reilly | Gregory Terrace | 1968 |
514 | Arthur McGill | Drummoyne Boys’ High School | 1968 |
513 | John Cole | Maroubra Bay High School | 1968 |
512 | John Ballesty | St. Patrick’s College, Strathfield | 1968 |
511 | Phil Smith | Sydney Boys High Schoo | 1967 |
510 | Jeff Sayle | Maroubra Bay High School | 1967 |
509 | Ian Proctor | Gunnedah High School | 1967 |
508 | Russell Manning | Brisbane Boys’ College | 1967 |
507 | Rod Batterham | North Sydney Technical High School | 1967 |
506 | Tony Abrahams | Cranbrook School | 1967 |
505 | Hugh Rose | Kings Parramatta | 1967 |
504 | Richard How | The Armidale School | 1967 |
503 | Roy Prosser | Newington College | 1967 |
502 | Paul Gibbs | King Edward VI Five Ways School, Birmingham | 1966 |
501 | Ross Teitzel | Anglican Grammar Church School | 1966 |
500 | Michael Purcell | Nudgee College | 1966 |
499 | John Brass | Sydney Boys High School | 1966 |
498 | Ric Trivett | Anglican Church Grammar School | 1966 |
497 | George Ruebner | Randwick Boys’ High School | 1966 |
496 | Alan Cardy | Katoomba High School | 1966 |
495 | David Shepherd | Blundell’s School (ENG) | 1964 |
494 | David Grimmond | St. Edmund’s College, Canberra | 1964 |
493 | Dallas O’Neill | Nudgee College | 1964 |
492 | Bob Honan | Marist Brothers’ College, Ashgrove | 1964 |
491 | Ian Moutray | Fort Street High School | 1963 |
490 | Jules Guerassimoff | Rockhampton Grammar School | 1963 |
489 | Terry Casey | St. Patrick’s College, Goulburn | 1963 |
488 | John Williams | Newington College | 1963 |
487 | Peter Ryan | St Josephs | 1963 |
486 | Peter Jones | Waverley College | 1963 |
485 | Greg Davis | Sacred Heart College (NZ) | 1963 |
484 | Les Austin | St. Aloysius’ College | 1963 |
483 | Dick Marks | Brisbane Grammar | 1962 |
482 | Peter Crittle | Sydney Boys’ High School | 1962 |
481 | Keith Walsham | Newcastle Boys’ High School | 1962 |
480 | Ken McMullen | Wagga Wagga High School | 1962 |
479 | Phil Hawthorne | Newcastle Boys’ High School | 1962 |
478 | John Freedman | Canterbury Boys’ High School | 1962 |
477 | James Douglas | Yanco Agricultural High School | 1962 |
476 | Geoff Chapman | Farrer Memorial Agricultural High School, Tamworth | 1962 |
475 | Jim Boyce | Scots College | 1962 |
474 | Norm Storey | Scots College | 1962 |
473 | Peter Scott | Telopea Park Secondary School, Barton, ACT | 1962 |
472 | Paul Perrin | Southport School | 1962 |
471 | Jim Miller | Hawkesbury Agricultural College | 1962 |
470 | Lloyd McDermott | Anglican Church Grammar School | 1962 |
469 | Stewart Boyce | Scots College | 1962 |
468 | Art Turnbull | Knox Grammar | 1961 |
467 | Robert Potter | Downlands College | 1961 |
466 | Rob Heming | North Sydney Boys’ High School | 1961 |
465 | Dick Thornett | Randwick Boys High School | 1961 |
464 | Harry Roberts | Gregory Terrace | 1961 |
463 | Terry Reid | Randwick Boys’ High School | 1961 |
462 | John O’Gorman | St Josephs | 1961 |
461 | Ted Magrath | Sydney Technical High School | 1961 |
460 | Graeme Macdougall | Newington College | 1961 |
459 | Jimmy Lisle | Grafton High School | 1961 |
458 | Ted Heinrich | St Josephs | 1961 |
457 | John Dowse | Knox Grammar | 1961 |
456 | Mike Cleary | Waverley College | 1961 |
455 | Ken Catchpole | Scots College | 1961 |
454 | Bob Outterside | Sydney Boys | 1959 |
453 | Peter Johnson | Sydney Boys | 1959 |
452 | Len Diett | Manly Boys’ High School | 1959 |
451 | Thomas Baxter | Brisbane Grammar | 1958 |
450 | Danny Kay | De La Salle College, Homebush | 1958 |
449 | Jon White | Kings Parramatta | 1958 |
448 | Don Lowth | Anglican Church Grammar School | 1958 |
447 | Beres Ellwood | Scots College | 1958 |
446 | Keith Ellis | Woolners Arm Public School | 1958 |
445 | Peter Dunn | Manly Junior High School | 1958 |
444 | Kerry Larkin | Anglican Church Grammar School | 1958 |
443 | Peter James | Brisbane Grammar | 1958 |
442 | John Carroll | Newington College | 1958 |
441 | Bruce Wells | Shore | 1958 |
440 | Ronald Meadows | North Sydney Boys’ High School | 1958 |
439 | Don Logan | Barker College | 1958 |
438 | Alistar Boyd | Southport School | 1958 |
437 | Ken Yanz | Chatswood High School | 1958 |
436 | Ron Harvey | Newcastle Technical High School | 1958 |
435 | Tony Fox | Sydney Grammar | 1958 |
434 | Eddie Purkiss | Grafton High School | 1958 |
433 | Geoffrey Vaughan | Homebush Boys’ High School | 1958 |
432 | Kevin Ryan | Nudgee College | 1958 |
431 | Arthur Summons | Homebush Boys’ High School | 1958 |
430 | Jim Lenehan | St Ignatius, Riverview | 1958 |
429 | Des Connor | Marist College Ashgrove | 1958 |
428 | Neil Latimer | Knox Grammar School | 1957 |
427 | Bill Gunther | St Josephs | 1957 |
426 | Brian Ford | St. Columban’s Christian Brothers College | 1957 |
425 | David Emanuel | Sydney Grammar | 1957 |
424 | Chilla Wilson | Brisbane Grammar | 1957 |
423 | Jack Potts | Waverley College | 1957 |
422 | Alan Morton | Canberra High School | 1957 |
421 | Peter Fenwicke | Kings Parramatta | 1957 |
420 | Max Elliott | Scots College | 1957 |
419 | Ken Donald | Ipswich Grammar School | 1957 |
418 | Terry Curley | St Josephs | 1957 |
417 | Barry Roberts | St Josephs | 1956 |
416 | Saxon White | Kings Parramatta | 1956 |
415 | Ainslie Sheil | Southport School | 1956 |
414 | Jim Brown | Newington College | 1956 |
413 | Don Strachan | Hurlstone Agricultural High School | 1955 |
412 | Rod Phelps | North Sydney Boys’ High School | 1955 |
411 | Gordon Davis | Chatswood Junior High School | 1955 |
410 | John Thornett | Sydney Boys High School | 1955 |
409 | James Cross | North Sydney Boys’ High School | 1955 |
408 | Neil Adams | Marist Brothers’ High School | 1955 |
407 | Gavan Horsley | Anglican Church Grammar School | 1954 |
406 | John Pashley | Manly High School | 1954 |
405 | Paul Mooney | Brisbane State | 1954 |
404 | Vince Heinrich | St Josephs | 1954 |
403 | Colin Forbes | Gregory Terrace | 1953 |
402 | Spencer Brown | Barker College | 1953 |
401 | Jim Walsh | Homebush Boys’ High School | 1953 |
400 | Thomas Sweeney | Gregory Terrace | 1953 |
399 | James Phipps | Barker College | 1953 |
398 | Mac Hughes | Shore | 1953 |
397 | Jack Carroll | Sydney Technical High School | 1953 |
396 | John Bosler | Sydney Boys High School | 1953 |
395 | John O’Neill | Nudgee College | 1952 |
394 | Ray Colbert | Toowoomba Grammar School | 1952 |
393 | Tony Miller | Shore | 1952 |
392 | Garth Jones | Brisbane Boys | 1952 |
391 | Brian Johnson | Christian Brothers School, St Mary’s Cathedral, Sydney | 1952 |
390 | Lon Hatherell | Toowoomba Grammar School | 1952 |
389 | Bob Davidson | Newcastle Technical High School | 1952 |
388 | Brian Cox | Shore | 1952 |
387 | Herb Barker | Bourke Street Public School | 1952 |
386 | Murray Tate | Waverley College | 1951 |
385 | Neil Betts | St. Laurence’s College | 1951 |
384 | Keith Winning | Brisbane Grammar School | 1951 |
383 | Dick Tooth | Newcastle Boys’ High School | 1951 |
382 | Eddie Stapleton | St. Bernard’s De La Salle College, Katoomba | 1951 |
381 | Peter Rothwell | North Sydney Technical High School | 1951 |
380 | Conrad Primmer | Brisbane Grammar School | 1951 |
379 | Keith Gudsell | Wanganui Technical School | 1951 |
378 | Alan Cameron | Newington College | 1951 |
377 | Paul Costello | St. Mary’s Christian Brother’s College, Toowoomba | 1950 |
376 | Peter Thompson | | 1950 |
375 | Donald MacMillan | Toowoomba Grammar School | 1950 |
374 | Fabian McCarthy | Helidon Convent | 1950 |
373 | Ernie Hills | Otahuhu High School | 1950 |
372 | Keith Gordon | Sydney Boys High School | 1950 |
371 | Bill Gardiner | Newcastle Junior Technical School | 1950 |
370 | Bevan Wilson | North Sydney Technical High School | 1949 |
369 | Rex Mossop | Manly Boys’ High School | 1949 |
368 | Ralph Garner | De La Salle College, Armidale | 1949 |
367 | Clarrie Davis | Chatswood Junior High School | 1949 |
366 | John Solomon | Scots College | 1949 |
365 | John Fogarty | Nudgee College | 1949 |
364 | David Brockhoff | Scots College | 1949 |
363 | Jack Marshall | Newcastle Boys’ High School | 1949 |
362 | Patrick Harvey | Nudgee College | 1949 |
361 | Keith Cross | Sydney Boys High School | 1949 |
360 | Nev Cottrell | St. Laurence’s College | 1949 |
359 | Roy Cawsey | Sydney Boys High School | 1949 |
358 | Eddie Broad | Southport School | 1949 |
357 | Jack Blomley | St Josephs | 1949 |
356 | Jack Baxter | Kogarah Marist Brothers | 1949 |
355 | Arthur Tonkin | St Josephs | 1947 |
354 | Eric Davis | | 1947 |
353 | Clem Windsor | Gregory Terrace | 1947 |
352 | Nicholas Shehadie | Cleveland Street Public School | 1947 |
351 | Joe Kraefft | Shore | 1947 |
350 | Neville Emery | Shore | 1947 |
349 | Thomas Bourke | Downlands College, Toowoomba | 1947 |
348 | Alan Walker | Sydney Grammar School | 1947 |
347 | Doug Keller | Sydney Grammar School | 1947 |
346 | Ken Kearney | Parramatta High School | 1947 |
345 | Roger Cornforth | North Sydney Boys’ High School | 1947 |
344 | Cyril Burke | Newcastle Boys’ High School | 1946 |
343 | James Stone | De La Salle College | 1946 |
342 | Bruce Hamilton | Tamworth High School | 1946 |
341 | Don Furness | Marcellin College, Randwick | 1946 |
340 | Des Bannon | St Josephs | 1946 |
339 | Max Howell | Sydney Technicial High School | 1946 |
338 | Ernie Freeman | Drummoyne Public School | 1946 |
337 | Colin Windon | Sydney Grammar School | 1946 |
336 | Eric Tweedale | Parramatta Intermediate High School | 1946 |
335 | Bernard Schulte | Brisbane State | 1946 |
334 | Brian Piper | St Josephs | 1946 |
333 | Bob McMaster | Gregory Terrace | 1946 |
332 | Bill McLean | Brisbane State | 1946 |
331 | John MacBride | Scots College | 1946 |
330 | Alan Livermore | New Farm State High School | 1946 |
329 | Paul Johnson | St Josephs | 1946 |
328 | Phil Hardcastle | Scots College | 1946 |
327 | Charlie Eastes | Manly Boys’ High School | 1946 |
326 | Wal Dawson | Manly Boys Intermediate High School | 1946 |
325 | Mick Cremin | Sydney Boys High School | 1946 |
324 | Arthur Buchan | Sydney Technical High School | 1946 |
323 | Trevor Allan | North Sydney Technical High School | 1946 |
322 | Mick Clifford | St. Stanislaus College | 1938 |
321 | Cecil Ramalli | Hurlstone Agricultural High School | 1938 |
320 | Bill Monti | St Josephs | 1938 |
319 | Cracker McDonald | Cranbrook School | 1938 |
318 | Haggis Lang | Dollar Academy | 1938 |
317 | Winston Ide | North Sydney Intermediate High School | 1938 |
316 | Gordon Stone | Sydney Boys High School | 1938 |
315 | Boyd Oxlade | Anglican Church Grammar School | 1938 |
314 | Frederick Kerr | Melbourne High School | 1938 |
313 | John Howard | | 1938 |
312 | Max Carpenter | Randwick Boys’ High School | 1938 |
311 | Alby Stone | Sydney Grammar School | 1937 |
310 | Frank O’Brien | Sydney Grammar School | 1937 |
309 | Bill Hammon | Auckland Grammar School | 1937 |
308 | Paul Collins | Barker College | 1937 |
307 | Keith Windon | Randwick Intermediate High School | 1937 |
306 | Vay Wilson | Gympie State High School | 1937 |
305 | Jan McShane | Tamworth High School | 1937 |
304 | Eric Hutchinson | North Sydney Boys’ High School | 1937 |
303 | Mac Ramsay | Tamworth High School | 1936 |
302 | Roo Dorr | Upper Footscray State School | 1936 |
301 | Keith Storey | Sydney Grammar School | 1936 |
300 | Vic Richards | Randwick Boys’ High School | 1936 |
299 | Ron Rankin | Hurlstone Agricultural High School | 1936 |
298 | Thomas Pauling | Sydney Boys’ High School | 1936 |
297 | Jack Malone | St Josephs | 1936 |
296 | Bill McLaughlin | | 1936 |
295 | Russell Kelly | Canterbury High School | 1936 |
294 | Frank Hutchinson | Shore | 1936 |
293 | Mike Gibbons | St. Leonard’s Grammar School | 1936 |
292 | Ron Walden | Dubbo High School | 1934 |
291 | Wally Lewis | Brisbane State | 1934 |
290 | Ted Jessep | South Wellington High School, New Zealand | 1934 |
289 | Dooney Hayes | Toowoomba Grammar School | 1934 |
288 | Vincent Bermingham | Warwick Technical College, QLD | 1934 |
287 | Aub Hodgson | Newington College | 1933 |
286 | Bill White | Brisbane Grammar School | 1933 |
285 | Doug McLean Jr. | St. Laurence’s College | 1933 |
284 | Wal Mackney | | 1933 |
283 | Jack Kelaher | St Josephs | 1933 |
282 | Ron Biilmann | All Saints’ College, Bathurst | 1933 |
281 | Roy Lindsay | Toowoomba East State School | 1932 |
280 | Weary Dunlop | Benalla High School, VIC | 1932 |
279 | Eden ‘Dinny’ Love | Newington College | 1932 |
278 | Kiwi Cooke | | 1932 |
277 | Dave Cowper | Newington College | 1931 |
276 | Max White | Southport School | 1931 |
275 | Harold Tolhurst | St. Joseph’s School, Nyngan | 1931 |
274 | Jack Steggall | Toowoomba Grammar School | 1931 |
273 | Tom Perrin | Newington College | 1931 |
272 | Harold Herd | | 1931 |
271 | Jimmy Clark | Gregory Terrace | 1931 |
270 | Owen Bridle | | 1931 |
269 | Walter Bennett | Anglican Church Grammar School | 1931 |
268 | Gordon Sturtridge | Brisbane Boys’ Club | 1929 |
267 | Gordon McGhie | Central Boys’ School (Maryborough) | 1929 |
266 | Alan Thorpe | Newington College | 1929 |
265 | Eddie Thompson | Toowoomba Grammar School | 1929 |
264 | Len Palfreyman | Sydney Grammar School | 1929 |
263 | Harry Hamalainen | | 1929 |
262 | Cam Gordon | Trinity Grammar School | 1929 |
261 | Edward Bonis | Brisbane State High School | 1929 |
260 | Bernard Croft | The Armidale School | 1928 |
259 | Donald Bull | New England Grammar School, Glen Innes | 1928 |
258 | Bruce Caldwell | Sydney Grammar School | 1928 |
257 | Geoff Bland | St. Mary’s Cathedral | 1928 |
256 | Walter Phipps | Sydney Grammar School | 1928 |
255 | Allen Munsie | Inverell Intermediate High School | 1928 |
254 | Bill Hemingway | Sydney Grammar School | 1928 |
253 | Bill White | St Josephs | 1928 |
252 | Bob Westfield | St Ignatius, Riverview | 1928 |
251 | Alf Smairl | Parramatta High School | 1928 |
250 | Myer Rosenblum | Fort Street High School | 1928 |
249 | John O’Donnell | Marist Brothers’ College, Darlinghurst | 1928 |
248 | Jack O’Connor | Waverley College | 1928 |
247 | John Lamb | Newington College | 1928 |
246 | Bill Cerutti | Newtown Public School | 1928 |
245 | Robert Burge | | 1928 |
244 | Eric Bardsley | Newington College | 1928 |
243 | Malcolm Blair | Sydney Grammar School | 1928 |
242 | Syd Malcolm | Newcastle South Public School | 1927 |
241 | Arnold Tancred | St Pats Town (NZ) | 1927 |
240 | Eric E. Ford | St Josephs | 1927 |
239 | Merv Rylance | Kings Parramatta | 1926 |
238 | Geoff Storey | Sydney Grammar School | 1926 |
237 | Stuart McLaren | Ashfield Public Boys’ School | 1926 |
236 | George Mackay | Newington College | 1926 |
235 | Jack Duncan | Waverley College | 1926 |
234 | Ian Comrie-Thomson | St Ignatius, Riverview | 1926 |
233 | Ray Bowden | Walcha School, NSW | 1926 |
232 | Don Telford | | 1926 |
231 | Jim Tancred | St Pats Town (NZ) | 1926 |
230 | Cyril Towers | Waverley College | 1926 |
229 | Syd King | Sydney Boys High School | 1926 |
228 | Wal Ives | Sydney Grammar School | 1926 |
227 | Arthur Finlay | Sydney Grammar School | 1926 |
226 | Harry Woods | St Josephs | 1925 |
225 | Bruce Judd | Newington College | 1925 |
224 | Jack Ford | St Josephs | 1925 |
223 | Arthur Jamieson | Greymouth District High School | 1925 |
222 | Wylie Breckenridge | Drummoyne Public School | 1925 |
221 | Ken Tarleton | Sydney Boys | 1925 |
220 | Harold Snell | | 1925 |
219 | Colin Shaw | North Sydney Pubic School | 1925 |
218 | Wal Rigney | Fort Street High School | 1925 |
217 | Ernie Reid | St Josephs | 1925 |
216 | Charles Morrissey | St Ignatius, Riverview | 1925 |
215 | Bill Laycock | Kings Parramatta | 1925 |
214 | Clive Bondfield | | 1925 |
213 | Patrick Mulligan | | 1925 |
212 | Alex Ross | Sydney Grammar School | 1925 |
211 | Alf Rainbow | Kings Parramatta | 1925 |
210 | John Hill | Woodford Academy | 1925 |
209 | Harry Bryant | Newington College | 1925 |
208 | Robert Anderson | | 1925 |
207 | Arthur Toby | Paddington Superior Public School | 1924 |
206 | Reg Foote | Ipswich Grammar School | 1924 |
205 | Hugh Buntine | Scots College | 1924 |
204 | Ernie Ritchie | Smith Street Superior Public School | 1924 |
203 | Roy Hoskins | Trinity Grammar School | 1924 |
202 | Wally Meagher | Waverley College | 1923 |
201 | John Crakanthorp | Fort Street High School | 1923 |
200 | Bob Loudon | Sydney Grammar School | 1923 |
199 | Hugh Taylor | Scots College | 1923 |
198 | Danie Erasmus | Hoogenhout Bethal High School | 1923 |
197 | Alexander Armstrong | | 1923 |
196 | Ted Greatorex | North Sydney Boys’ High School | 1923 |
195 | Peter Buchanan | | 1923 |
194 | Allen Bowers | St. Joseph’s College, Hunters Hill | 1923 |
193 | Owen Crossman | Shore | 1923 |
192 | Harry Tancred | St Pats Town (NZ) | 1923 |
191 | John Pym | Manly High School | 1923 |
190 | Gregor George | Sydney Grammar School | 1923 |
189 | Arthur Erby | Kings Parramatta | 1923 |
188 | Bill Douglas | Hawkesbury Agricultural School | 1922 |
187 | Norm Smith | Sydney Grammar School | 1922 |
186 | Bill Marrott | Bondi Public School | 1922 |
185 | Ted Thorn | Manly High School | 1922 |
184 | Larry Newman | Newington College | 1922 |
183 | Jack Bonner | Manly High School | 1922 |
182 | Henry Pigott | All Saints’ College, Bathurst | 1922 |
181 | Reg Ferguson | | 1922 |
180 | Roy Cooney | Sydney Boys’ High School | 1922 |
179 | Charlie Thompson | Paddington Public School | 1922 |
178 | John Taylor | Newington College | 1922 |
177 | Jock Blackwood | Manly High School | 1922 |
176 | Johnnie Wallace | Sydney Grammar School | 1921 |
175 | Bot Stanley | All Saints’ College, Bathurst | 1921 |
174 | Darby Loudon | Christ’s College, Christchurch, New Zealand | 1921 |
173 | Joe Thorn | Sydney Boys High School | 1921 |
172 | Tom Smith | Manly High School | 1921 |
171 | Billy Sheehan | Kings Parramatta | 1921 |
170 | Otto Nothling | Brisbane Grammar | 1921 |
169 | Reg Lane | Newington College | 1921 |
168 | John Holdsworth | Shore | 1921 |
167 | Duncan Fowles | Brisbane Grammar | 1921 |
166 | Slip Carr | Sydney Grammar | 1921 |
165 | Jackie Shute | | 1920 |
164 | Norm Mingay | Manly Public School | 1920 |
163 | Onslow Humphreys | Fort Street High School | 1920 |
162 | Watty Friend | Kings Parramatta | 1920 |
161 | Geoffrey Wyld | Sydney Grammar | 1920 |
160 | George McKay | Cleveland Street | 1920 |
159 | Clive Farquhar | Kings Parramatta | 1920 |
158 | Roland Raymond | Sydney Grammar | 1920 |
157 | Irving Ormiston | Shore | 1920 |
156 | Arthur Mayne | Shore | 1920 |
155 | Robert Marrott | | 1920 |
154 | Tom Lawton Snr | Southport School | 1920 |
153 | Charlie Fox | Sydney Grammar | 1920 |
152 | Ray Elliott | | 1920 |
151 | Viv Dunn | | 1920 |
150 | Tom Davis | | 1920 |
149 | Roy Chambers | | 1920 |
148 | John Bond | Wickham Public School | 1920 |
147 | Clarrie Prentice | | 1914 |
146 | Montagu Massy-Westropp | Kings Parramatta | 1914 |
145 | Jackie Beith | Barker | 1914 |
144 | William Morrissey | | 1914 |
143 | Samuel Kreutzer | Gregory Terrace | 1914 |
142 | Clinker Birt | Christian Brothers, Brisbane | 1914 |
141 | John Thompson | Toowoomba North Boys’ State School | 1914 |
140 | Eric Francis | Ipswich Grammar | 1914 |
139 | Jimmy Flynn | Gregory Terrace | 1914 |
138 | Harald Baker | Crown Street Public School | 1914 |
137 | David Williams | | 1913 |
136 | Richard Simpson | | 1913 |
135 | Bryan Hughes | St Ignatius, Riverview | 1913 |
134 | David Horadam | Roughit Public School | 1913 |
133 | Larry Wogan | Hokitika District High School (NZ) | 1913 |
132 | Clarrie Wallach | Sydney Grammar | 1913 |
131 | Fred Thompson | Paddington Public School | 1913 |
130 | Bill Tasker | Newington College | 1913 |
129 | Dudley Suttor | Shore | 1913 |
128 | Claud O’Donnell | Christian Brothers, Newton | 1913 |
127 | Michael McMahon | | 1913 |
126 | Hubert Jones | | 1913 |
125 | Bill Cody | St Josephs | 1913 |
124 | Ernie Carr | Sydney Grammar | 1913 |
123 | Bill Watson | | 1912 |
122 | Alfred Walker | Sydney Grammar | 1912 |
121 | George Pugh | Fort Street High School | 1912 |
120 | William Murphy | Christian Brothers, Brisbane | 1912 |
119 | Lou Meibusch | Toowoomba East State School | 1912 |
118 | Copper Kent | Toowoomba Grammar | 1912 |
117 | Ted Fahey | St Josephs | 1912 |
116 | Bob Adamson | | 1912 |
115 | Stephen Slater | | 1910 |
114 | Leo Reynolds | Kings Parramatta | 1910 |
113 | Bob Stuart | Annandale Public School | 1910 |
112 | Frederick Timbury | Townsville Grammar | 1910 |
111 | Pat Murphy | | 1910 |
110 | Charlie Hodgins | | 1910 |
109 | Herb Gilbert | | 1910 |
108 | Harold George | Paddington Public School | 1910 |
107 | Brickey Farmer | Mount Morgan State | 1910 |
106 | Larry Dwyer | Patrician Brothers, Orange | 1910 |
105 | Alf Dunbar | | 1910 |
104 | John ‘Dinny’ Campbell | | 1910 |
103 | Sydney Middleton | | 1909 |
102 | Arthur McCabe | | 1909 |
101 | Malcolm McArthur | | 1909 |
100 | Ken Gavin | | 1909 |
99 | Tom Richards | Charters Towers Central State School | 1908 |
98 | Ward Prentice | | 1908 |
97 | Herbert Moran | St Josephs | 1908 |
96 | Jack Hickey | | 1908 |
95 | Charles Hammand | Sydney Grammar | 1908 |
94 | Bob Craig | | 1908 |
93 | Danny Carroll | St Aloysius | 1908 |
92 | Albert Burge | | 1907 |
91 | Esmond Parkinson | Brisbane Grammar | 1907 |
90 | Dally Messenger | Double Bay Public School | 1907 |
89 | Edward Mandible | St Aloysius | 1907 |
88 | John Fihelly | Gregory Terrace | 1907 |
87 | William Canniffe | Gregory Terrace | 1907 |
86 | Bob Graves | Fort Street High School | 1907 |
85 | Fred Wood | | 1907 |
84 | George Watson | | 1907 |
83 | Charles Russell | | 1907 |
82 | Norm Row | Manly High School | 1907 |
81 | John Rosewell | | 1907 |
80 | Chris McKivat | Patrician Brothers, Orange | 1907 |
79 | Patrick McCue | | 1907 |
78 | James Hughes | St Ignatius, Riverview | 1907 |
77 | Thomas Griffen | | 1907 |
76 | Peter Flanagan | Gregory Terrace | 1907 |
75 | Bill Dix | | 1907 |
74 | Peter Burge | Darlington Public School | 1907 |
73 | Jack Barnett | | 1907 |
72 | Blair Swannell | Repton School (ENG) | 1905 |
71 | Lancelot ‘Mac’ Smith | Kings Parramatta | 1905 |
70 | Francis Bede Smith | Kings Parramatta | 1905 |
69 | Arthur Penman | Parramatta South Superior Public School | 1905 |
68 | Basil Lucas | | 1905 |
67 | William ‘Bill’ Hirschberg | St. Patrick’s College, Armidale | 1905 |
66 | Michael ‘Micky’ Dore | Gregory Terrace | 1905 |
65 | James ‘Jimmy’ Clarken | | 1905 |
64 | Ernest Arthur ‘George’ Anlezark | Bathurst District School | 1905 |
63 | James ‘Jim’ White | St Stanislaus, Bathurst | 1904 |
62 | Frederick ‘Fred’ Nicholson | Brisbane Grammar | 1904 |
61 | John ‘Jack’ Meibusch | Toowoomba South Boys’ State School | 1904 |
60 | Francis ‘Frank’ Futter | Kings Parramatta | 1904 |
59 | Francis Finley | Armidale School | 1904 |
58 | Ernest ‘Blue’ Dixon | Brisbane Grammar | 1904 |
57 | Allen Oxlade | Petrie Terrace State School | 1904 |
56 | Anselm ‘Voy’ Oxenham | Nudgee College | 1904 |
55 | John Manning | St Ignatius, Riverview | 1904 |
54 | Doug McLean Sr. | | 1904 |
53 | Alexander ‘Alex’ McKinnon | | 1904 |
52 | Philip ‘Phil’ Carmichael | Gregory Terrace | 1904 |
51 | Patrick ‘Pat’ Walsh | | 1904 |
50 | Cuthbert ‘Jack’ Verge | Kings Parramatta | 1904 |
49 | Edward ‘Billy’ Richards | Charters Towers Central State School, QLD | 1904 |
48 | Jack Hindmarsh | | 1904 |
47 | Edmund Dore | Gregory Terrace | 1904 |
46 | Thomas ‘Puddin’ Colton | St Patrick’s Convent School | 1904 |
45 | Snowy Baker | Crown Street Public School | 1904 |
44 | Stan Wickham | Parramatta Marist | 1903 |
43 | Sidney ‘Sid’ Riley | Bayfield High School (NZ) | 1903 |
42 | Charlie Redwood | St Pats Town (NZ) | 1903 |
41 | Frank Nicholson | Brisbane Grammar | 1903 |
40 | John Maund | Kings Parramatta | 1903 |
39 | Denis ‘Dinny’ Lutge | Mosman Public School | 1903 |
38 | Edward ‘Teddy’ Larkin | St Josephs | 1903 |
37 | Harold Judd | | 1903 |
36 | James Joyce | | 1903 |
35 | Llewellyn ‘Lew’ Evans | Brisbane Grammar | 1903 |
34 | Alex Burdon | Fort Street High School | 1903 |
33 | James ‘Jum’ Sampson | | 1899 |
32 | John ‘Jack’ O’Donnell | St Ignatius, Riverview | 1899 |
31 | Bill Hardcastle | Petone High (NZ) | 1899 |
30 | Bill Webb | Otago Boys (NZ) | 1899 |
29 | Ignatius ‘Iggy’ O’Donnell | St Ignatius, Riverview | 1899 |
28 | Syd Miller | | 1899 |
27 | Wally Cobb | | 1899 |
26 | Arch Boyd | | 1899 |
25 | George Bouffler | Patrician Brothers, Orange | 1899 |
24 | Simon ‘Sine’ Boland | Toowoomba South Boys’ State School | 1899 |
23 | Roger Barton | All Saints College, Bathurst | 1899 |
22 | Thomas Ward | Gregory Terrace | 1899 |
21 | Norm Street | All Saints College, Bathurst | 1899 |
20 | Albert Henry | Brisbane Grammar | 1899 |
19 | Charles Graham | Kings Parramatta | 1899 |
18 | Ernest Currie | | 1899 |
17 | Arthur Corfe | Christs College (NZ) | 1899 |
16 | Robert Challoner | Warwick School (ENG) | 1899 |
15 | Charlie White | | 1899 |
14 | Peter Ward | | 1899 |
13 | William ‘Dooee’ Tanner | | 1899 |
12 | Alfonso ‘Lonnie’ Spragg | Sydney Boys | 1899 |
11 | Frank Row | | 1899 |
10 | Hyram Marks | Sydney Grammar | 1899 |
9 | Bob McCowan | Brisbane Grammar | 1899 |
8 | Alex Kelly | | 1899 |
7 | Austin ‘Grally’ Gralton | Gregory Terrace | 1899 |
6 | William ‘Poley’ Evans | Brisbane Grammar | 1899 |
5 | Charlie Ellis | Kings Parramatta | 1899 |
4 | Walter Davis | | 1899 |
3 | Alfred ‘Ginger’ Colton | St Patrick’s Convent School | 1899 |
2 | James Carson | | 1899 |
1 | Patrick ‘Paddy’ Carew | Pine Mountain Public School | 1899 |